Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen járulék, kártérítés,...

Milyen járulék, kártérítés, pénz támogatás jár a gyereknek iskolai baleset után?

Figyelt kérdés
Ismerősöm 10 éves kisfia iskolai foci edzésen eltörte a kezét, több csavarral rögzítették, fél éve ennek, most fogják eltávolítani egy újabb műtéttel a csavarokat, eddig még semmilyen biztosítótól nem kapott kártérítést, hogy lehet ez ?

#biztosítás #kártérítés #baleseti járulék
2014. máj. 9. 17:26
 1/8 acelsziv ***** válasza:
volt egyáltalán biztosítása? Ha nem, akkor nem is fog kapni egy vasat sem.
2014. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van egyáltalán baleset biztosítás kötve a gyerek részére?

Mert ha nincs, akkor mire fel kapjon?

Ha van, akkor meg kell nézni, hogy mire fizet a biztosítás és mire nem. Azért egy ilyen nagyon olcsó, általában iskolán keresztül kötött biztosítás nem nagyon szokott sok mindenre, illetve nagyobb összeget fizetni.

Vagy kire gondolsz, hogy kéne ilyenkor a gyerek részére fizetnie? Egy fociedzésen bármikor bármi történhet. Ez benne van a pakliban. Ugyanúgy történhet bármi akár egy otthoni focizás közben is. Ezért kell előre gondolkozni és normális baleset biztosítást kötni és akkor az ilyenkor is fizet.

2014. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az iskolás gyerekeknek szokott lenni alapból biztosítása, nálunk a Generali-nál van! Lehet még mellé pluszban fizetni, én szoktam 1000 ft-osat, nekünk is már sajnos igénybe kellett venni. Kérdezd meg az iskolában, hogy ott kivel vannak szerződésben. Ha a lakásbiztosítás kiterjed erre is akkor talán ott is lehet érdeklődni.
2014. máj. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok ezt találtam, tanuló biztosítás minden gyereknek van! [link]
2014. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt, az utolsó válaszadónak, ezt kertestem én is mert emlékezetből sejtettem hogy van ilyen..Köszönöm!
2014. máj. 10. 13:48
 6/8 SzarvasLászló válasza:

Most a Groupama nyerte meg a tendert.

A Groupama Garancia biztosító nyerte a tanulók államilag fizetett balesetbiztosítására kiírt közbeszerzési pályázatot.


A szerződés száma 835704503, tartama határozott, 2014.12.31-ig tart.


Térítések:

Baleseti halál 200 000 Ft biztosítási összeg

Csonttörés 3 000 Ft biztosítási összeg

Maradandó egészségkárosodás (rokkantság)

- amennyiben a rokkantság foka 1-9% 3 000 Ft

- amennyiben a rokkantság foka 10-29% 50 000 Ft

- amennyiben a rokkantság foka 30-100% 300 000 Ft biztosítási összegnek a rokkantság fokával megegyező százaléka

2014. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SzarvasLászló válasza:

Szóval ebből egyik tétel sem fog téríteni.

Elméletileg a sulinak/klubnak kellene lennie felelősség/csoportos biztosításának ami pont az ilyen helyzeteket/baleseteket téríti.

(Vagy lehet perelni az iskolát...)

2014. máj. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szarvas Lászlónak köszönöm az információt...
2014. máj. 13. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!