Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Apum elesett. Lehet komolyabb...

Apum elesett. Lehet komolyabb baj? Sérülhetet valamelyik szerve?

Figyelt kérdés
Tegnap hasra esett az udvaron mert megcsúcsott a lába. A mellkasát üttötte meg és nincs megkékülve meg ilyenek de ha sokat mozgassa a karjá akkor fáj ahol megütötte.(nem pontosan a mellkasa fáj hanem a jobb melle alatti rész) Ha levegőt vesz akkor is fáj és ha lehajol :(

2014. máj. 16. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem ha valami komolyabb sérülés érte volna, akkor annak már nagyon súlyos jelei lennének, nemcsak az, hogy kicsit fáj a mellkasa, én egyszer köhögőroham közben "húztam meg" valamelyik bordaközi izmomat úgy, hogy 2 hónapig fájt, ezek maguktól meggyógyulnak.
2014. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bizony lehet, ha idősebb ember, abszolút. Tessék elvinni az orvoshoz!
2014. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bordatörése is simán lehet.
2014. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet Hidropneumotorax. Nekem is az volt.
2014. máj. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg nincs nagy baj, de jobb az óvatosság. Ha hétfőig nem múlik el, mindenképp menjen orvoshoz!


És nem "mozgassa", hanem "mozgatja".

2014. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ElĂľszĂśr is elnĂŠzĂŠst a helytelen Ă­rĂĄs miatt. Apum 45 ĂŠves ĂŠs nem szeret orvoshoz jĂĄrni de eltervezte,hogy ha Ăşgy ĂŠrzi elmegy. SzeretnĂŠm nem izgatni magam ĂŠs tudni hogy nem nagy a baj :(
2014. máj. 16. 18:57
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

De mi ilyen ígéretet nem tudunk neked sajnos tenni. Ha nem múlik el, mindenképpen orvoshoz kellene mennie, a saját és családja érdekében.

Valószínűnek tartom amúgy, hogy nincs gond, de nem vagyok orvos, ráadásul távolról még orvos se tudna biztosabbat mondani.

2014. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!