Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt olyan fiatal (tizen-hu...

Van itt olyan fiatal (tizen-huszonéves) aki nem mossa a fogát, esetleg már nincs meg vagy pótolt valamelyik foga?

Figyelt kérdés

Én ilyen vagyok. Tudom, hogy kapni fogom az osztást, hogy lehetek ilyen igénytelen, de hadd jöjjön. Ugyan emlékszem gyerekfogkrém vásárlásra, de gyerekként is ritkán mostam fogat, a rendszeres fogmosásra később sem szoktam rá, mint ahogyan még most sem. Van már hiányzó fogam de még ennek árán sem vagyok képes rászokni. Elhatározom, megy két napig aztán érthetetlen okból megunom. Mások sem mondták még és én sem érzem, hogy büdös lenne a szám, ha mégis (reggel pl) akkor teszek ellene.

Kort és nemet is szeretnék a válaszokhoz, kivéve ha a kérdés egyik része sem igaz rád.



2014. jan. 16. 10:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Van egy munkatársam az korán reggel bűzlik, a fogai teljesen rohadnak tiszta fekete az egész, 30 éves az anyjával él, nőt ruha nélkül nem látott.


Én 1 nap 1 szer mosom este, a 2-nek nincs értelme, reggel szájvíz és fogkrémet is csak olyat amin kék vagy zöld hatóanyag ismertető csík van, mivel a piros meg a fekete tartósan mérgező.


Én nem oltalak le mert nem érdekel, hogy fogatlan leszel , a nyelveden a sok szemmel alig észrevehető lepedék nagyon szép lehet a párod (már ha van, vagy lesz valaha) örülhet neki.

2014. jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Gyerekkoromban én is ritkán mostam. Mostanság se mindennap mosok (de ha bárkivel találkozom, akkor igen), egyszerűen azért, mert sajnos nincs benne a napi rutinomban gyerekkoromtól kezdve. De nekem sosem volt rossz fogam, még most sincs. Még ezzel együtt is, én már rájöttem, hogy a személyes higiéniám része, szóval próbálok vigyázni, és sose járnék olyan pasival, amit leírsz... Bocs 28/N
2014. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Én sem mosok fogat, pedig tudom hogy kellene, de kis koromban nem szoktattak rá, mire meg rájöttem magamtól is, már rosszak voltak a fogaim és nem éreztem motivációt hogy rászokjak. Hátul a rágófogaim nagyon rosszak, a legtöbből már csak a gyökér maradt, sose mondták hogy büdös a szám, de gondolom az. 19/L
2014. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező te korod és nemed?
2014. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért tanuljatok a szüleitek hibájából, és legalább a saját gyerekeiteket szoktassátok rá a rendszeres fogmosásra. Napi hat perc, és egy csomó fogfájástól kímélitek meg a gyermeketeket.
2014. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

Én mindig is megmostam a fogamat. 3 fogam már kihuzták, 1 pedig már rég ki kellene húzatni.


Egyik volt ismerősöm soha, de soha nem mosott fogat, és 1 db rossz foga nincs!


22/F

2014. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Vannak fogorvos ismerőseim és ők szokták mondani, hogy egy átlag ember elképzelni nem tudja mennyire undorító emberek vannak.

Én nekem soha meg sem fordult még a fejemben, hogy valaki nem mos fogat. Soha nem felejtem el, reggel-este fogmosás. Nem tudom elképzelni hogy vannak emberek akik tényleg nem mosnak fogat.


És ilyenkor kiráz a hideg, mert belegondolok hogy elmegy az ember szórakozóhelyre csajozni, vagy egy jót kvázni, és fúúúj lehet hogy azok sem mosnak fogat. Nagyon undorító.


Személy szerint ha megtudnám egy lányról hogy nem mos naponta legalább kétszer fogat, többet nem állnék vele szóba.


F/25


Ja és egyébként két fogamat kihúzták, de azt fogszabályozás miatt. Ja és még annyi, hogy nekem nincs tudomásom olyan emberről a környezetemben aki ne mosna napi kétszer fogat.

2014. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%
Nyilván más a hajlamosság, mert a rossz fogak örökölhetőek, de ez nem mentesít fel az alól hogy moss fogat. Tényleg semmiség, ahogyan írták naponta 2x3-5 perc....Ha nem mosod és jó fogakat örököltél akkor 25-30évesen már csak műfogaid lesznek és minden nap 2x kell használnod fogköztisztító kefét, fogselmyet, elektromos fogkefét, szájvizet és rendszeres vendég leszel a fogorvosnál. Nem viccelni szeretnék vagy megsérteni, ez csakis a te javadat és a környezetedben élők szaglását befolyásolja. A fogpótlások meg már nem ingyenesek, méregdrágák és rámegy a fél életed fizetése...
2014. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7-es, ha leírod tudományosan hogy mi értelme az esti mosás után reggel is vagyis a napi 2-nek akkor eskü rászokok.
2014. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
7-es, ha leírod tudományosan hogy mi értelme az esti mosás után reggel is vagyis a napi 2-nek akkor eskü rászokok a reggeli mosásra is.
2014. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!