Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tartós elektromos áramütésnek...

Tartós elektromos áramütésnek vannak e maradandó élettani hatásai?

Figyelt kérdés
Tartós alatt 30-50mp et értek 230v os feszültségen és váltóáramon. Élettani hatáson pedig olyan belsö elváltozásokat, ami gyengülést, fáradságot stb okoz, de éveken át.
2014. jún. 11. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de talán nem véletlen nem nyúlkálunk bele a konnektorba. Ott is 230 van, és bele lehet halni simán. Szóval ha egy-két mp után meghalsz, a további, tartós áramütésnek már nincs hatása, talán kicsit ropogósabb leszel.
2014. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az idegek és az agy sokféleképpen sérülhetnek; előfordulhatnak görcsrohamok, agyi vérzések, a rövidtávú memória zavara, személyiségváltozások, ingerlékenység vagy alvási nehézségek. Az idegek vagy a gerincvelő károsodása gyengeséghez, bénuláshoz, érzéskieséshez, zsibbadáshoz, vizelettartási nehézségekhez (inkontinenciához) és krónikus fájdalomhoz vezethet.
2014. jún. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Kérdező!


Villanyszerelő vagyok. Ha tényleg így jártál, akkor A Z O N N A L !!!!! orvoshoz!!!!!! Nem akkor, és nem is közvetlen utána halsz bele, hanem pár nap, esetleg egy hét után!!! Ilyenkor ugyanis jó eséllyel vérrög keletkezik, ami egyszercsak valahol megakad, pár nap múlva... Ilyen esetben általában befektetik a kórházba az embert, kap "vérhígítót", és nagyon komoly megfigyelés alatt tartják! Szóval még1X: rögtön tűzzél a kórházba!

2014. jún. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha 50 mp-et 230 V feszültség alatt lettél volna, a reggelid már az égben fogyasztod.
2014. jún. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze az áramot nem volt elég idő megmérni :)

A kérdés feltevés arra irányul, hogy egy tartósabb áram (nem egy hirtelen odanyúlás) milyen tüneteket válthat ki akár több év eltelte után is.

Sajnos erről a témáról semmi sem található az interneten, pedig már letöltöttem az egészet.

Mindenhol csak a traumáról és az akkor végbemenő folyamatokról írnak, mit kell tenni közvetlen utána stb..

Engem az érdekelne, ha valakit többször ér ilyen esemény, vagy hosszabb ideig van kitéve neki, akkor mi van utána.


A 2-es válaszoló írta, hogy

"személyiségváltozások, ingerlékenység vagy alvási nehézségek. Az idegek vagy a gerincvelő károsodása gyengeséghez, bénuláshoz..."

Ha ilyen következmények alakulhatnak ki, akkor ezeket hogyan lehet kimutatni, visszavezetni a traumás eseményre?

Milyen szakorvosi terület az aki ilyennel foglalkozik?

2014. jún. 12. 11:18
 6/6 anonim ***** válasza:
30-50mp 230V-os feszültségen nagyon nagy valószínűség szerint nem túlélhető. ld. IEC 60479 és környéke. A kérdésre ezért nem találtál a neten választ. Mert a mai tudásunk szerint olyan kicsi a túlélési valószínűsége, hogy senki nem foglalkozik vele. Ha meg valaki túléli nem ez lesz a legnagyobb problémája. Ugyanis ilyenekkel fog küzdeni: hipoxia következtében kialakult agyi és központi idegrendszeri károsodások (légzésbénulás szinte biztos, hogy bekövetkezik, kamrai fibrilláció /keringés/ szinte biztos, hogy volt), súlyos égési sérülések (esetleg ezek következtében amputációk), jó eséllyel voltak vérrögök is amik további károsodásokat okoztak. Igazán egy ilyen ember nagyjából örül, hogy túlélte.
2015. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!