Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon fontos? Mennyi időbe...

Nagyon fontos? Mennyi időbe fog telni és mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Tegnap kiment a térdem... este bevittek a sürgősségire ott megállapították, hogy csak rándult, a porcom és a szalagjaim nem sérültek, stabilak. az a baj, hogy picivel több mint egy hét múlva nekem tesi érettségim lesz... a lábamat hajlítani betudom, jobbra és balra és tudom forgatni a térdem, de nem bírom kinyújtani a lábam...Azt szeretném kérdezni, hogy mit tegyek annak erdekebn hogy hamarabb rendbe jöjjek, illetve mit csináljak? írtak fel nekem flectort meg folyamatosan fásliban van a lábam és jégzselével kenem és borogatom... előre is köszönöm mert ez most nagyin fontos nekem!!! :)
2014. jún. 16. 10:41
 1/1 anonim válasza:

Huhh, sajnállak nagyon!

Nekem részlegesen szakadt 10 éve az egyik 2 éve a másik keresztszalagom. Az elsőre nekem is azt mondták, csak rándulás...

Nagyon sokáig csak nagyon korlátozott mozgástartományban bírtam használni a lábamat, kb. 2 hónap volt mire a járásomon már nem látszott. Mire a teljes mozgástartományt visszanyertem, az majdnem 1 év volt. De a 2 éve sérült még most is gyengébb.

Kend, borogasd, pihentesd és remélem valami csoda folytán képes leszel megcsinálni a tesit és ez tényleg csak rándult! De az is a szalag nyúlását jelenti! Mást nem tudsz csinálni, én próbáltam tornáztatni, kicsit mindig feszegetni a határokat a nyújtásban-hajlításban, de csak visszaesést okozott, a legjobb a pihentetés és a nem fájdalmas tartományban való mozgás volt.

2014. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!