Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábtörést szenvedtem, a lábam...

Lábtörést szenvedtem, a lábam soha nem lesz már a régi?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, segédmotoros bukásom következménye egy bokatörés. A járógipszet 1 hónapot követően 3 nap múlva veszik le.

A gipsz után járáskor mire számítsak? Lehet-e olyan a lábam mint előtte volt? Van-e arra remény, hogy idén még nyáron motorozhassak?



2014. jún. 21. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden fajta törésnek, izületi sérülésnek maradandó következményei vannak, legfeljebb kedvező esetben ez nem nagyon érezteti hatását, de a kisebb-nagyobb fájdalom, netán mozgáskorlátozottság bizonyos mértékben mindig fennállhat.
2014. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A sajnos már nincs benne, de még mindig felismerlek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__serulesek-balesetek_..

2014. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már, 17 évesen még tökéletesen regenerálódnak a csontok, a gipszlevétel után hamarosan arra sem fogsz emlékezni, hogy valaha eltört a bokád. Anyukámnak tavaly 64 évesen volt bokatörése, és még neki is teljesen meggyógyult, ugyanolyan a lába, mint előtte.
2014. jún. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 One of the Anonymus válasza:
Ha be van gipszelve a lábad is akkor elsőre alig tudsz járni még utána is kell majd a mankó pár napra hogy járj aztán jobb lesz de a futás az egyenlő lesz a középkori kínzásal olyan 3-6 hónapig de motorozni tudsz.
2014. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100,00%-osan egy törött csont soha nem fog helyrejönni. De annyira, hogy utána funkcionálisan 100%-osan ugyanúgy tudd majd használni, úgy minden bizonnyal helyre fog jönni.
2014. jún. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor kificamítottam a bokámat mindenki azt mondta hogy mostantól állandóan fog fájni meg mindenre érzékeny lesz az időjárásra,a sima járásra, hideg-meleg vízre. Mindenre. Már akkor is hittem hogy ez nem lehet igaz! Az ember szervezete néhány millió év alatt felkészült a fizikai sérülésekre és ha nem törik ketté a gerinced vagy a csigolyád akkor meg tudsz gyógyulni. Hallgatni kell az orvosra, de még inkább a megérzésedre hogy mi a jó a lábadnak nekem pl azt mondták hogy meg se mozdítsam és a kötésnek szorosnak kell legyen és le ne vegyem a kötést, de úgy fájt és éreztem hogy nem jó neki leszedtem és úgy pihentettem, amikor mentem kontrolra visszafásliztam had örüljenek. Na most olyan a lábam mint régen semmi baja, semmire nem érzékeny, még azon is gondolkoznom kellett egy jó ideig melyik volt az pedig 2,5 hónapig nem jártam rajta. Mondjuk a gipszet nem tudod úgy levenni hogy ne látszódjon, de ha fáj menj vissza és ragaszkodj hozzá hogy nézzék meg mert volt már arra példa hogy fájt a páciensnek elküldték rosszul forrt össze és vagy sánta lett, vagy levágták már nem emlékszem. Nem akarlak rémítgetni csak hallgass a szervezetedre. Ha leveszik a gipszet már biztos tudsz motorozni, de óvatosan mert a csontok utána még hónapokig gyógyúlnak.
2014. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A lábad egy csonttörést követőn igazán soha nem lesz a régi. Nekem majd' nem3 éve volt egy súlyos bokatörésem. Én kb. 3 hónapig kellett, hogy gipszet hordjak. A járás a gipsz levételkor nagyon nehézkes volt. Én azt tapasztaltam, hogy hiába mondták, hogy ugyanolyan lesz mint a törés előtt volt, sajnos nem lett igazuk. Azóta minden frontot előre megérzek. (Szóval a frontra nagyon érzékeny.) Egyebekben minden embernél illetve minden törés típusnál másképp gyógyul a törött csont.


Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!

2014. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem májusban volt egy bokatörésem. Én is abban reménykedek, hogy ugyan olyan lesz a lábam mint a sérülésem előtt volt. De jelenleg nem azt tapasztalom, ugyanis mióta levették a gipszet folyamatosan előjövő fájdalom van a jobb bokámban.
2014. aug. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!