Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit kell csinálni egy elsősegé...

Mit kell csinálni egy elsősegély vizsgán?

Figyelt kérdés

Sziasztok, holnapi nap folyamán reggel megyek elsősegély vizsgára, leírom hogy én mit csinálnák a 2 kötelező gyakorlatnál, Mutassuk be a stabil oldalfektetést:

Helyszin biztosítása: Feltünö helyen megállok, vészvillogó, láthatósági mellény, elakadás jelző 3szög féktávolságon kivüli kihelyezése,

Tájékozódás( Hol történt, mi történt, sérültek száma, súlyosága, majd azt a sérültet látom el legelőbb, akit utána magára tudok hagyni)

Utána a kiválasztott sérülthöz odatérdekel, megszólítom: Jónapot, mi történt, tudok valamiben segíteni?

Nem reagált, megnézem a pulzusát, a nyakán, és a légzését, az úgymond 3-as érzékeléssel. Testét megvizsgálom, karok, lábak, medence, mellkas vizsgálata, kizáró okot nem találtam ezért megkezdem a stabil oldalfektetést, a hozzám közelebb lévő kezét derékszögbe helyezem, majd a távolabbi kezét, az én oldalamról a sérült arcára helyezem a tenyerét/ vagy az újait a nyaka alá bedugdosom(mi ezt tanultuk) Utána a tőlem távolabb eső térdét felhuzom, úgy hogy ne emelkedjen el a földtől, majd a térdénél fogva átfordítom, utána a térd felett, és alatt megfogva a térdet derékszögbe helyezem, hogy megtartsa a sérültet. Utna a fejét hátraszegezem, a földfele fordítva, hogy a légutakat biztosítsam. persze ezek elött kérek egy segítőt és hivjuk a mentőket mármint ő:

Ujraélesztés: válla meghosszabított vonalában letérdelek, légzést vizsgálok, nem találtam, megkezdem az ujraélesztést, 30 mellkasnyomás (itt kell számolni hangosan? 1 és 2 és 3 és 4 és 5 stb..)

Utána a gézt ráhelyezem az orrára, a fejét hátrahajtom, és 2 befúvást végzek. Utána ezt ismétlem 30 nyomás 2 befújás stb.


2014. jún. 25. 19:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!