Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A borkén mennyire mérgező?...

A borkén mennyire mérgező? Sikerült tegnap innom belőle.

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a borkén: kálium-metabiszulfit mennyire lehet mérgező? Barátnőmnek pár napja mondtam, hogy ha háztartási boltban jár, hozzon nekem kis citromsavat, sokrétűsége okán. Mivel rá van írva, hogy étkezési, az éjszaka közepén, kissé félálomban gondoltam csinálok egy kis gyomorsav közömbösítőt pár gramm szódabikarbónát egy kis citromsavval és kb 2dl vízzel összekeverve. Furcsán heves reakció volt, de akkor még öntöttem rá egy kis vizet, megkevergettem, aztán kortyoltam belőle párat. Kissé savanyú íze volt, de semmi extra. Barátnőm szólt később, hogy a citromsav helyett borként használtam, mert valamilyen rejtélyes oknál fogva azt is hozott és egymás mellé tette a kettőt. A gyári doboz is kb ugyanolyan volt, mindkettőnek az aljára kis XI jel nyomtatva...a mentős központos telefonálgatott, azt mondta nem lesz gond, hát igaza lett. Kíváncsi lennék tud-e valaki valami konrétat, hogy ártalmas-e, vagy akármi. Köszi.
2014. jún. 28. 00:46
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!