Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sebbe ragadt sebtapasz eltávol...

Sebbe ragadt sebtapasz eltávolítása?

Figyelt kérdés
Tegnap este lesarlóztam egy darabot a kisujjamból (a bőrt az oldaláról), és hirtelen jobb híján ráragasztottam két réteg sebtapaszt. Nem is volt vele semmi gond, amíg ma nem akartam levenni. Már egy órája áztatom kamillás vízben, de meg sem moccan, egy kb 1*1 cm-es darabon úgy odaragadt, mintha hozzánőtt volna. Borzasztóan fáj ha próbálom letépni, mert bőr nincs azon a részen. Mivel segíthetnék rajta? Kenjem be valami olajjal? Vagy áztassam még egy órát?
2014. júl. 2. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Géz néküli sebtapaszt tettél a sebre? Ha gézes, akkor csak beleragadt a sebbe, áztasd még, ezek a sebtapaszok általában lejönnek a víztől, akkor is ha nem akarod.
2014. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem-nem, rendes Hansaplastos sebtapasz, aminek van olyan gézes-lukacsos része. És amúgy épp egy ilyen luk vak a beragadt rész közepe fölött. A géz nélküli rész elengedte a ragasztást a sima házimunkával, de ez...
2014. júl. 2. 15:25
 3/5 anonim válasza:
Áztatás közben folyamatosan fejtegesd le. Minimális fájdalom nélkül nem fog lejönni. Ugyanilyen gondom volt amikor szétnyílt a karom. Amíg orvoshoz vittek leragaszottam és hát.... nem volt kellemes érzés, pedig folyamatosan áztattam. Bizonyos szinten fájni fog.
2014. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a "természet" végül megoldotta. Ki akartam bogozni a kecske kötelét, amivel feltekerte magát egy fára, és szerencsésen odamaszította az ujjamat, szóval szempillantás alatt letépte róla a tapaszt. Nőiesnek éppen nem nevezhető káromkodás hagyta el a számat, de mostvmár jó. :)
2014. júl. 3. 09:06
 5/5 anonim ***** válasza:
:-)
2014. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!