Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag szakadásom van és...

Bokaszalag szakadásom van és nem műtik, miért?

Figyelt kérdés
Múlthét kedden elestem, magam alá fordult a lábam és mint azt a kórházban megállapították, illetőleg a papíromra ráírták: a boka és láb-szalagok szakadása - áll fenn. Múlthét kedden azt mondták menjek vissza egy hét múlva a kórházba, addig jegeljem (ami nem tudom, hogy valósítható meg, tekintve, hogy be van gipszelve a lábam, U sín) és polcoljam fel. Máig mindennap fel volt polcolva, de ma amikor visszamentem kórházba, ugyanúgy nézett ki a lábam, sőt az orvos letolt mert én biztos nem polcoltam fel, meg nem mozgattam a lábujjaimat, pedig de. Egész nap feküdtem, csak a mellékhelyiségre jártam ki. Most pénteken kell megint visszamennem, és akkor dől el, kapok-e teljes gipszet. De műtétről szó sem esett. A neten azt olvastam, hogy csak a sportolóknak műtik a lábát, miért? Hogy ha nem műtik meg ezt a szakadást, szövődményekre számíthatok? Szeretek sportolni, világéletemben sportoltam. Jóllehet nem vagyok a magyar válogatott tagja, de ettől függetlenül heti 4x aktívan sportolok.

#boka #szakadás #lábszalagok
2014. júl. 22. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,azért nem műtik,mert helyrejön magától is!Nekem is volt,a doki tőlem megkérdezte hogy akarom-e a műtétet.Hát nem akartam!Semmi bajom,én is sportolok!Az emberi test egy csoda,meggyógyítja magát,hidd el!
2014. júl. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel sikerült némiképp megnyugtatnod. :)
2014. júl. 23. 08:29
 3/5 anonim válasza:
helyre jött azóta és ha igen akkor szokott-e még fájni ?
2014. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Sajnos már nem tudom mi volt az email címem amivel ide beléptem, szóval most ezen írok. Nem jött helyre a lábam. "az emberi test egy csoda, meggyógyítja magát" :D Nagyon köszönöm szépen, ez remekül hangzott de nem így lett. Eltelt azóta több mint 7 hónap és fáj mindennap. Sportolni már nem tudok, mert ha sportolok akkor megdagad a bokám körül és fáj. Ha hosszabb ideig állok vagy mászkálok szintén fáj, de olyankor a talpam is elkezd fájni. Olyan érzés mintha ráléptek volna a lábamra. Köszönöm az orvosoknak a segítséget! Meg sem lepődök. Valószínűleg műteni kellett volna a lábamat, és akkor tán 7 hónap után nem itt tartanék. Utána olvastam, és 3 kategóriába sorolják a szalagszakadást, és az utolsó kateg. volt a legdurvább, miszerint a lábadra se tudsz ráállni a sérülés után, és ez esetben megműtik a lábat. Én nem tudtam ráállni semennyire, ha mellékhelyiségre jártam úgy kellett fél lábon kiugrálnom. Miután levették a gipszet a lábam mint valami kocsonya úgy járt, semmi tartás nem volt benne, pedig csak 9 napig volt gipszben. Itthon újra meg kellett tanulnom járni, és mindeközben azt éreztem folyamatosan, mintha a vádliban le lenne tapadva valami. Borzalmas volt. Szerintem örökre búcsút mondhatok a sportnak. Soha nem hittem volna, hogy egy bokaszalag szakadás miatt, nem fogok tudni többé sportolni. És tessék. A jobb a lábam sérült, és jobb oldalt az ágyéki nyirokcsomóim 4-5 hónapja meg vannak nagyobbodva. Nem tudom van-e összefüggés a kettő között, de úgy sejtem van.
2015. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Menj el valami fizetős dokihoz helyre tudják hozni, egyébként gyógytornáztál?
2017. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!