Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meg rúgta a lo a lábam, eltört?

Meg rúgta a lo a lábam, eltört?

Figyelt kérdés
Eltalálta a lo a jobb lábam kívülről a vadli alatt, a bokám fölött. Ra 5percre be lilult, es vérzett. A bokám mellett lett 2 nagy duzzanat, az nem tudom mi, lehet, h a csont? A lábam folyamamtosan zsibbad, faj nem tudom mozgatni, meg a lábujjam sem tudom behajlitani. Sebészet nincs mar ma, se hnap. Hazirovos van hnap, de sztem Max csak elküld vhova. Ma elmennek ügyeletre, csak,itt az ügyelet az egy kalap... Elküldenek a közeli településre a kórházba. Segítségek, h mi tevo legyek? Varom a mihamarabbi válaszokat, mert borzasztóan rosszul érzem magam

#láb #törés #nyílt tores
2014. aug. 5. 16:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Egyértelmű törés, és ehhez egyből a kórház baleseti sebészetére kéne menni, mert röntgen is fog kelleni a diagnózishoz. Az ügyelet jól teszi, ha elküld vele a kórházba, sajnos ezt ők nem tudják kezelni, ez van.
2014. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ja és ha nem tudod hova kell menned, hol van a most ügyeletes baleseti sebészet, akkor hívd fel nyugodtan a háziorvost (aki most rendel, még akkor is ha nem hozzá jársz) vagy az ügyeletet, megmondják.
2014. aug. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Igen, a legközelebbi baleseti sebészetre menj el, akár taxival vagy ismerős vigyen be kocsival, ha más lehetőség nincs. Valószínűleg (szinte biztos), hogy eltört, még ma este orvos kell. Háziorvossal nem érdemes bajlódni, nem tud ezzel mit kezdeni. A balesetin is rögtön röntgenre fognak elküldeni, a továbbiak az alapján fognak eldőlni.


Drukkolok, hogy "csak" sima törés legyen, majd írd meg, ha túl vagy rajta, hogy mi lett!

2014. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors es segítőkész válaszokat. Elmentem haverral az ügyeletre (köztudott, h a mi telepilesunkon az ügyelet semmi. Na mindegy elmentunk, mondtak, h varjak félórát, addig kapok egy fájdalomcsillapító injekciót. Na jo, elkertem a papírokat, nekem ne szurkaljak a lábam, hanem egy rontgent szeretnék. Elindultunk 50kmre a megyeszékhelyre, nagyon remelem, h semmi komolyabb eg törésnel..:(
2014. aug. 5. 18:05
 5/23 anonim ***** válasza:
Hajrá szurkolunk, írd meg, hogy mi lett!
2014. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, én is es az orvos is biztos volt benne, h törés. A sürgősségire mentünk a kórházba, kaptam egy tetanuszt, es elküldött röntgenre, a röntgen nem mutatott törést.. Azt mondta az orvos, h polcoljam, jegeljem, ne borogassam, mert a víztől elfertozodhet a seb. Ha szukseg van ra, ketodry fájdalomcsillapító, kontroll nincs, nagyon vigyazzak ra, de ha baj van, menjek nyugodtan vissza. De az ellátás alatt, kérdezte, h a lábfejem valamint az achilesem biztos, h nem faj e. Akkor nem fajt, most mikor hazaértem a labfejem az faj.. Én meg mindig azt mondom, h ez törés, ha nem törés es begipszelik, az okozhat kart?
2014. aug. 5. 22:51
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem okoz kárt (de ne te gipszeld be), csak némi mozgáskorlátozottság lesz tapasztalható akár néhány hónapig is a gipsz levétele után. A gipsz levétele utáni óvatos, fokozatos mozgatással, tornával ugyanolyan lesz, mint régen.
2014. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Es gipsz nelkul nem gyógyul nehezebben? Mert Elvileg nincs csontserules, de baromira faj, mennyi idő az, amikor mar valamelyest javulnia kell? Mert ha nem javul akkor valoszinu a törés?
2014. aug. 5. 23:33
 9/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a lábfej tartósan fáj, menj nyugodtan vissza, és mondd, hogy akkor még nem fájt, de most már fáj.

Egyébként ha veszel rá egy ilyen merevítőfélét gyógyászatisegédeszköz-boltban (segítenek), az segít gyógyulni és megvédeni, a gipsz alig lenne jobb. A polcolást és a jegelést viszont csináld becsületesen, az is segít rajta. Jobbulást!

2014. aug. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Bokamerevito felére gondolsz? Mennyi az az idő, ami eltelhet a mai kezelés es a között, h vissza menjek? Mennyi idő alatt kene egy kicsit "javulnia"? Koszonom szepen!! :|
2014. aug. 5. 23:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!