Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meg rúgta a lo a lábam, eltört?

Meg rúgta a lo a lábam, eltört?

Figyelt kérdés
Eltalálta a lo a jobb lábam kívülről a vadli alatt, a bokám fölött. Ra 5percre be lilult, es vérzett. A bokám mellett lett 2 nagy duzzanat, az nem tudom mi, lehet, h a csont? A lábam folyamamtosan zsibbad, faj nem tudom mozgatni, meg a lábujjam sem tudom behajlitani. Sebészet nincs mar ma, se hnap. Hazirovos van hnap, de sztem Max csak elküld vhova. Ma elmennek ügyeletre, csak,itt az ügyelet az egy kalap... Elküldenek a közeli településre a kórházba. Segítségek, h mi tevo legyek? Varom a mihamarabbi válaszokat, mert borzasztóan rosszul érzem magam

#láb #törés #nyílt tores
2014. aug. 5. 16:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mivel a lábfejet külön kérdezte, akár 1-2 napon belül is, ha tartósan fáj. Egyébként meg akkor, ha rosszabbodik, vagy nyugtalan vagy, vagy 1-2 héten belül nem javul. Sajnos egy zúzódás tud kb annyira fájni, mint egy törés... bokamerevítőre gondoltam, igen.
2014. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Es ilyenkor ha most 1hetig Itthon fekszem es nem javul, az a későbbiekben nem nehezíti meg a gyógyulást? Mert én pontosan arra gondolok, h ha ez törés, de a röntgen nem mutatta ki.. De ha megis vmi komolyabb mint egy zúzódás, mert nem tudom mozgatni bokabol a lábam, egy picit a labujjaimat es kesz, utana csak terdbol. Mintha bokám nem is lenne, meg sem mozdul. Na arra gondolok, hha ez törés vagy vmi más es én Itthon fekszek, kesobb ez tuti gond lesz es nem fog meggyogyulnj, pedig focizok, utolsó évek van es tasitanarnak készülök.. Nem tudom mi lesz, ötletek, segítségek? A bokamerevitotol nem fog fajni meg jobban ha felteszem? :/ mert az kicsit összehozza, egyben tartja, es én mar ha hozzaerek, majd be sz*rok ugy faj. Ja es a tetanusz helye is borzasztóan faj meg minden... Ketodexet csak szukkeg eseten vegyek be, azt mondta az orvos. Eddig nem vettem be semmit. Pedig folyamatosan faj, de nagyon...
2014. aug. 6. 11:51
 13/23 anonim ***** válasza:
Néhány nap, 1-2 hét alatt nemigen történik semmi, amit ne lehetne helyrehozni, de ha nagyon aggódsz, akkor sztem nyugodtan menj vissza, mondd el ezt, amit leírtál a mozgatási képtelenséggel együtt, és fussanak még 1 kört veled.
2014. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
de egyébként nemigen van olyan, hogy a röntgen nem mutatja ki a törést, de izom- v szalagszakadásod attól még lehetne.
2014. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Es ha netan bokaszalag szakadasom van, akkor mit lehet csinálni? Műtét?
2014. aug. 6. 19:03
 16/23 anonim ***** válasza:
Ha teljes szakadás, akkor garantáltan műtét, az magától nem áll helyre.
2014. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Es a teljes vagy részleges szalagszakadast, mivel tudjak biztosan diagnosztizálni? A röntgen egyaltalan nem mutatja ki? Mert én nem hinnem, h ez egy sima zúzódás, mert a bokámat egyáltalán nem tudom,mozgatni, es egesznap folyamatosan faj. Fel van polcolva es jegelem. Elegge szepen be van duzzadva. Mi lehet a baj?
2014. aug. 6. 19:53
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekem még sosem volt ilyen bajom, kérdező, úgyhogy nem sokat tudok róla, sajnos nem tudok ebben neked segíteni, de ha pár napon belül nem javul, menj vissza. Elméletileg a baleseti sebészeten képesnek kéne lenniük erre. Lehet, hogy csak nem figyeltek oda vagy egy bénább orvossal találkoztál.
2014. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Vtam helyben a sebészeten, ugyanazt mondtak, csak kenjem feketenadallyal, a sebre adtak kamilla kötést. 1 hét múlva kell visszamennen kontrollra. De ha szalag gond van, akkor ez az egy hét nagyon rossz neki, meg nekem is. Ezért nem ertem, miert nem tudnak most elküldeni az ultrahangra, h végre kideruljin van e vmi?
2014. aug. 7. 14:22
 20/23 anonim ***** válasza:
Hát, valószínűleg nem szalagproblémát sejtenek, reméljük, hogy igazuk van. 1 hét nem oszt nem szoroz. Mondjuk elküldhettek volna az ultrahangra szerintem is. Jobbulást, mindenképp számolj be, hogy mi volt!
2014. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!