Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Külbokaszalag részleges...

Külbokaszalag részleges szakadás! Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!16 napja szenvedtem részleges bokaszalagszakadást.Érdekelne,hogy rendben van e a gyógyulási folyamatom. Kb. a 9. Naptol már jártam bot nélkül is,azelőtt bottal és kerettel. Bokarögzítőt viselek. Ezzel egyidőben már dagadás is lement a lábamról.Tegnap kénytelen voltam utazni,és csak akkor dagadt be kicsit.Kenem,jegelem,bár napi 1-2-szer,mert egyre jobb.Most bottal járkálok,megakarom várni a 4 hetet amit az orvos tanácsolt,azután mobilizáció.Szóval bottal járok a házban,meg kimegyek kicsit az udvarra.Sokat pihenek,felpolcolva a lábamat. Nos összességében 2-szer volt,hogy megterheltem szerintem,vagyis már sok volt a lábamnak,akkor lepihentem,bekentem,jegeltem.másnapra rendben volt. Kérdésem az,lehet ebből baj?Sokat pihenek,de nem szeretném elhagyni magamat.Mindössze ez a 2 alkalom volt.Továbbá csak a balesetkor fájt,vmint akkor fáj ha rögzítő nélkül vagyok és zuhanyzok(széken :) ),de minimálisan,ilyenkor húzó érzésem van. Járáskor végig a lábfejemen jártam,a bokámra mai napig nem terheltem a testsúlyomat,csak minimálisan üléskor és azt is pár napja. Aki járt hasonlóan,az mit gondol?Kellőképpen vigyázok rá?4 hét után elkezdhetem a gyógytornát?


Szinte majdnem mindent másoktól,netről,gyógytornászoktól kérdezek mert az orvosom nem foglalkozott velem(magyar egészségügy...).



2014. aug. 16. 19:31
 1/2 anonim válasza:
Szia, nekem jövőhéten lesz 2 hete a szalagszakadásomnak. 6 hét bokarögzítő, amiben terhelhetek (elvileg) meg is teszem mert nem birok feküdni, ülök, főzök, mászkálok,igaz a délutánt én is fekve töltöm, muszály.Ha fekszem akkor is sokszor nyújtóztatom érzem hogy jól esik. Azt a húzó érzést én is érzem, szerintem ez természetes, hisz gyógyul.Érzed te is hogy mennyit enged a lábad, annyi szabad, sőt kell így kicsit erősödik is.Szerintem. A gyógytornát simán elkezdheted 4 héttől ha a helyváltoztatás sikeresen megy otthon, és egy kis nyújtóztatást is lehet engedni a talpnak ha érzed az ingert :) Szerintem nem erhelted túl, hozzám képest.
2014. szept. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem már 2.5 hete volt talán részleges szakadás nem tudják be van kékülve és még mindig duzzanat van rajta bokarögzítőt kaptam de keveset mászkálok vele mert különben dagad meg feszül ez normális?Nem kellene már jobban javulnom?Hétfőn voltam dokinál azt mondta rendbe fog jönni de még 2 hé rögzítő éjjelre nem kell.A rögzítőt is leveszem ha fekszem mert néha annyira feszül zsibog benne hogy alig bírom elviselni.
2014. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!