Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Leégettem a torkomat, lehet...

Leégettem a torkomat, lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
Egy jófajta torokgyulladással szenvedek már 2 hete, 1 hétig szedtem anitbiotikumot, de nem nagyon használt. Pénteken visszamentem az orvoshoz ő azonban nem akart mást kiírni, mivel nem vagyok lázas (csak kis hőemelkedésem van). Azt mondta, várjuk meg, amíg rendesen hat az antibiotikum. Szóval házi módszerekkel próbálom magam kúrálni, többek között meleg teával, ami sajnos túl forróra sikerült, és leégettem a torkomat és egy kicsit a nyelőcsövemet is. A torkom fáj is egy kicsit, és szárazságérzésem van. A nyelőcsövemet csak egy kicsit érzem, úgy, mintha légcsőgyulladásom lenne. Próbálok hideg vizet iszogatni, de nem nagyon akar múlni a szárazság érzés. A torkomat és fent a szájpadlásomat is érintette egy kicsit a nyelvcsap (azt hiszem így hívják) jobb oldalával együtt. Mit csináljak? Mikor kell ilyen esetben orvoshoz fordulni?
2014. szept. 27. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne tégy semmit. Szerencsére a szájüreg és a nyelőcső nagyon hamar gyógyul, a nyál jótékony hatása miatt.

Máskor inkább sós vízzel gargalizálj! (de ne most azonnal, hagyd az forrázás nyomát begyógyulni)

2014. szept. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Azóta már sok-sok hideg vizet ittam, és ma sokkal jobban vagyok, alig érzem.
2014. szept. 28. 19:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Most viszont ettem egy fél pohár joghurtot, ami úgy érzem, hogy nem tett jót neki, megint elkezdett fájni. Nem jó a joghurt (tejes dolgok)ilyen esetben? Tud valaki valami infót mondani erről, hogy mit lehet ilyenkor enni és mit nem?
2014. szept. 28. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!