Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A szalagszakadás (boka)...

A szalagszakadás (boka) látszik az RTG-felvételen?

Figyelt kérdés
Gondolom, ha meg van duzzadva a roncsolódás miatt, akkor esetleg nem, de ha lemegy a duzzanat, látszanak a szalagok is vagy csak a csontok?

2014. okt. 10. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, csak a csontok látszanak.

Ha meg kell varrni, akkor azt csak a szakadás utáni 48 órában lehet, utána már nem érdemes. Szóval traumatológus orvos manuálisan tudja diagnosztizálni a szalagszakadást.

Meg van erre speciális ultrahang és más képi diagnosztikai eljárás is, de az állami intézményekben nincsen ilyen gép.

2014. okt. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát ez tök jó.

nekem igazából meg se nézte, csak éppen egyik irányba elmozdította 1 cm-t (max), én már ott felszisszentem, na és ennyi volt a vizsgálat, aztán RTG, azon fractura nincs, na de akkor a szalag ezek szerint marad örökre kérdés?

Vagy majd csak abból veszem észre, ha 2 hónap múlva is nagyon instabil lesz a bokám és mindig kimegy?

2014. okt. 11. 05:38
 3/5 anonim válasza:
ha szalag szakadasod lenne akkor nem birnal raallni.. 6 hete fekszem gipszbe mert reszleges szalagszakadas lett a bokamba egy bicikli balesetnek koszonhetoen es amikor felakartam allni nemm ment orditottam ugy fajt.. max megnyultaak a szalagok azert megy ki a bokad..
2014. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2: És nem mondott diagnózist?
2014. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ááh most már nem is tudok rá állni szal csak rosszabb a helyzet
2014. okt. 17. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!