Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Véraláfutás (sötétlila) kezelése?

Véraláfutás (sötétlila) kezelése?

Figyelt kérdés

Nemrég nekiestem a zuhanyzó élének és lett egy nagy lila/fekete folt a combomon. (Kn 15 cm hosszú és 4-5 cm széles). (Csak zúzódás, más nincs)

Már eltelt egy hét, és abban a csíkban kimondottan keménynek érzem a combomat, igen érzékeny arra, ha valami hozzáér, illetve nem igazán akat eltünni.


Mitöl lett annyira kemény az a rész?


Milyen házi módszer van a fájdalom csökkentésére, és a felszívódás meggyorsítására?


MInden segítö valaszt elöre is köszönök.



2014. nov. 9. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Lioton gél.

Egy komolyabb véraláfutás felszívódása akár 8-10 hétig is eltarthat.

2014. nov. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz feketenadálytő tinktúrát szerezni, akkor azzal borogasd és kend. Ha nem, akkor feketenadálytő gél, vagy krém.

Azért kemény, mert vérömleny lett benne.

Ha esetleg duzzanat is van benne, akkor menj el orvoshoz vele.

Nekem libatojás nagyságú duzzanat lett egy esés után a combomon a lila folt közepénél, azt fel kellett vágni. Az orvos ajánlotta a nadálytöves kezelést (csak nekem az már későn volt)

2014. nov. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A feketenadálytö-szereket hol lehet beszerezni?
2014. nov. 9. 17:45
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, ki pontozta le az #1-es válaszom, nem saját főből merítettem, hanem orvosi oldalról: [link]
2014. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a linket!


Én felpontoztalak, mret hasznosnak találtam az elözö válaszodat is.


Aki lepontozott, annak nyilván ez az élete legnagyobb öröme, emiatt ne mérgelödj.

2014. nov. 9. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyógynövény boltokban kapsz, vagy neten is rendelhetsz.

Igaz, a tinktúrát mi magunk csináltuk, de krémet is vettünk már ilyet: [link]

(ez jobb volt nekünk, mint a tubusos krém)

Ez meg a bolti tinktúra:

[link]

2014. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm!
2014. nov. 9. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!