Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van itt köztetek ortopédus...

Levente87 kérdése:

Van itt köztetek ortopédus hogy ezt elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Üdvözletem! A jobb térdem miatt mentem el MR vizsgálatra es email-en keresztül ezt a levelet kaptam:

A vizsgálatot MagFinder II 0.32 T készülékkel végeztük

A vizsgálat során használt mérések: T2 (axiális), T1, T2 nyílirányú (sagittalis), STIR

függőleges síkú (coronalis)

A térdízületben kp mennyiségű folyadék van. Az elülső keresztszalag nem szélesebb,

állományában vízjelmenetű rostok vannak-húzódás utáni állapot. A medialis meniscus elülső

szarva inhomogén szerkezetet mutat apró vízjelmenetű gócokkal, a medialis tibia-

condylusban sávszerű ödéma van.

A térdhajlatban kóros eltérés nincs.

Vélemény: Az elülső keresztszalag húzódása utáni állapot. A medialis meniscus elülső

szarvának sérülése. (Fluid in the knee-articulation. Strain of the ACM. Injury of the anterior

horn of the medial meniscus. Bone-oedema in the medial tibial condyle).

Mivel Magyarországon csináltattam az MR-t nem pedig Szerbiában ahol élek mit ne mondjak az orvosok nagy ívben fájt a fülük a térdemre...

Az a kérdésem hogy komoly e a gond? Műteni kell e? Na meg ha valaki elmagyarázná úgy mint egy 5 évesnek nagyon hálás lennék!



2014. nov. 12. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Fordítok:

Az ízületi folyadék mennyiséges normális.

Az elülső keresztszalagon húzódás jelei mutatkoznak.

A belső (mediális, itt: másik láb felé eső) porckorongon ( meniscus)valami nem teljesen olyan, mint máshol, az elváltozás apró gócokban jelentkezik.

A sípcsont (tibia) belső (másik láb felé eső) ízületi "tálcáján" (gyulladásos?) vizenyő.


További pontosításért lásd a képeket:

[link]

[link]


Azt nem tudom megmondani, hogy mennyire súlyos, mert a kéeket nem látom;de mivel szakadást egyértelműen nem ír, sem törést, nem hiszem, hogy műteni kéne. Pihentesse, esetleg gyulladásgátlót írhat orvos, ha szükségesnek látja.

2014. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a válaszért! szivessen elküldenem önnek azokat az MR-es kepeket amit cd-n kaptam de fogalmam sincs hogy hogy kell mert ezek nem olyan jpg formatumu képek... :-(

De a válaszért nem győzök hálálkodni...

2014. nov. 12. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!