Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Boka torest szenvedtem! 4...

Boka torest szenvedtem! 4 hete mutottek belso, kulso bokaval (szegeket, femlapokat kaptam) azota is fekvogipszel vagyok. A gyogyulasi ido mennyi? Mennyi ido utan allhatok labra?

Figyelt kérdés
Meg ami zavar,hogy mutet ota zsibognak es fajnak a labujaim meg a labfejem,es ahogy leeresztem a labam rogton bedagad es bekekul.

#bokatörés #mutet!
2015. febr. 12. 14:10
 1/8 anonim válasza:

Hmm..Ezt nem teljesen értem..szegek és fémlapok esetében fekvőgipszet kaptál?


A kérdésedre válaszolva fekvőgipsz esetében nem szabad eröltetni.Járógipsz az más eset, azzal autómatice edzésben maradsz minimális szinten, de azután is levételtöl számított fokozatos megterhelés kell hogy jellemezzen pl mankó használata vagy kezelőorvos által javasolt megfelelő eszköz.A 6. hét már meghatározóan jobb lesz ,sőt annak kell lennie!

2015. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen fekvogipszem van,vagyis 2 hetig sinben volt a labam meg 2 hete konnyuszerkezetu muanyag(gipsz)van.A jovoheten kell vissza menjek ellenorzesre.Van eselyem arra ,hogy mar levegyek a gipszet mivel mar 5 hete lesz rajta.Csak kizarolag mankokkal jarok es 4 hete nem alltam a torott labamra,de annak ellenere mikor leeresztem a labam egybol feldagad es bekekul.Amit nem irtam le,hogy a sin 2 hetig nagyon szoritotta a labam es azota a labfej meg a labujak nagyon fajnak es zsibognak.Valaki azt mondta,hogy kihaltak a hajszalerek mivel nem volt jo a verkeringes.Lehetseges ez?Koszonom a valaszt
2015. febr. 12. 15:35
 3/8 anonim ***** válasza:
A szoros gipszet nem tudom miért nem jelezted az orvosnak? Én is így jártam a lábműtétem után. Nekem csak 2 napig volt elgipszelve, de nagyon nehezen 1 nap után már beindult a keringés. Ez már régen volt, de emlékszem. Nem értem miért gipszelik ilyen szorosra? Most járógipsz van a lábamon és ez is úgy szorított, hogy fel kellett vágni egy helyen. Ha terhelésre még dagad a lábad, akkor nem érdemes erőltetni, mert csonthártya gyulladás is lehet belőle. Tartsd be az orvos által tanácsoltakat.
2015. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mar 4 hete fekvogipszel vagyok es azota meg nem alltam ra a torott labamra,betartom szigoruan amit az orvos mondott ,de ami zavar,hogy nagyon faj es zsibog a labfejem meg a labujaim.Igazad van ,hogy orvoshoz kellett volna forduljak hamarabb de mindenki azt mondta hogy az normalis dolog,hogy szorit mert azert tettek olyan szorosra hogy fixen alljon.Ha kihaltak a hajszalerek a labfejbol azok meg helyre johetnek.Koszonom a kedvesegeteket hogy valaszoltatok a kerdesemre
2015. febr. 12. 17:56
 5/8 A kérdező kommentje:
A labamra nem allok es nem is eroltetem meg.Egesz nap az agyban fekszem feltett labakkal amit mar nagyon unok.De sajnos mar akkor bedagad es bekekul a labfej meg a labujak amig a furdoig elmegyek.A mankok segitsegevel kozlekedek es a mutott labamra nem ereszkedek ra.Amig viszintesben van a lab nincs gond de ahogy leeresztem vege.Ez normalis igy ?
2015. febr. 12. 18:31
 6/8 anonim válasza:
Nekem is volt 1 éve bokatörésem,műtötték,kaptam lemezt meg 8 csavart.8 hétig voltam könnyített fekvőgipszben.Én nem tudtam mankóval menni,járókerettel ugráltam egy lábon.Nekem is ha lógott a lábam,egyből bedagadt,és fájt a lábfejem.Vagyis inkább égett,és a mai napig olyan érzés,mintha azon a részen érzéketlen lenne a lábam.
2015. febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Engem 12 napja műtöttek boka és szárkapoccsal nekem az 5 napon volt ilyen érzésem. azt tapasztaltam akkor jelenik ez így meg ha sokat fekszem és utána valamiért felállok. amióta itthon vagyok sokat mászkálok mankóval, nem sok lépést csak néhányat de egyre kevesebbet tapasztalom azt, hogy zsibbadnak az ujjaim amikor megyek. A lógatástól mindig ezt fogod tapasztalni: dagadás és véraláfutás. Minél kevesebbet lógasd a lábad! Nekem ami még nagyon jó az a jég!
2015. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat kedvesek vagytok!Valamennyire meg nyugottam mert nagyon meg voltam ilyedve mivel az elso 2 hetben sinbe volt a labam es nagyon szoritott.Mikor vissza mentem ellenorzesre levettek a sint de a labfejben nem volt jo a verkeringes a szoritas miatt.Valaki azt mondta hogy a labfejben kihaltak a hajszalerek es ezert faj meg zsibog.Mas meg azt,hogy mutet kozben megsertettek a borideget.Azota kaptam meg 3 hetig konnyuszerkezetu fekvogipszet amit kozepen felvagtak ha dagad a labam ne szoritson.Mar 5 het telt el a mutettol de a labfejem es labujaim meg mindeg fajnak es zsibog de remenykedek,hogy ez szep lassan elmullik.
2015. febr. 17. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!