Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ütésre, zúzódásra mi a legjobb...

Herakles kérdése:

Ütésre, zúzódásra mi a legjobb gyógymód?

Figyelt kérdés

Kyokushin karatézom, ahol full kontakt (mindent erőből beviszünk védőfelszerelés nélkül) edzünk.

Igen fájdalmas sérüléseim vannak rendszeresen, aminek kiheverésére két napom van. Leggyakrabban a sípcsonton, lábfejen, lábujjak tövénél sérülök.

Én diklofenac géllel kenegetem és óvatosan átmasszírozom a zúzódásokat.


Tudtok javasolni hatékonyabb gyógymódot? Külsőleg, beslőleg, gyógyszer, krém vagy gyógynövény, minden ötletnek örülnék!



2015. márc. 3. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Hát egy zúzódás az magától felszívódik, csak pihentetni kell. Igazából a "gyógymód" az lenne, ha hagyhatnál neki időt begyógyulni, kétnaponta "rádolgozás" helyett. De ha ilyen keményen gyúrsz, akkor el kell fogadnod, hogy annak része is, ha állandóan tele vagy sérülésekkel, meg mesterségesen nyolc napon túlivá tett zúzódásokkal.
2015. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Rozika1234 válasza:
0%
A pihentetés a legjobb orvosság, de ha ilyen gyakoriak az edzéseid, akkor mindenképpen valami sportkrémet is használj. Vannak természetes eredetűek, doppingmentesek is.
2015. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
A jegelés a leghatásosabb és a borogatás.
2015. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az árnika krém zseniális erre

bioboltban, gyógyszertárban kapható

2015. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pont ilyen információra vártam. Utána olvastam, tényleg jónak tűnik. Már szaladok is árnika krémért!:-)
2015. márc. 4. 08:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg Flector géllel. Jónak jó. De kinek mi... Vagy esetleg még lóbalzsamos krémmel próbálkozz... Am én is azé iromezt me karatézok. Nekem a flector gél jó
2015. márc. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!