Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő alatt jöhet rendbe...

Mennyi idő alatt jöhet rendbe a térdem? Aggódok, hogy talán szalagszakadás. (Részletek lent. )

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt estem egy nagyot, főleg a bal könyökömre, de a jobb térdem is nagyon beütöttem. Egy hatalmas seb is van raja, amit kórházban elláttak. A doki ránézett a térdemre, és azt mondta, nem kell röntgenezni, inkább a könyökömmel foglalkoztak. Tegnap alig tudtam ráállni, ma már rá tudok állni, és hajlítani is tudom, csakhogy elég fájdalmas. Ez lehet a kötés miatt is akár? Az egész térdkalácsom be van ragasztva tulajdonképpen. A doki szerint ez csak zúzódás, viszont aggódok, hogy szalagszakadás lehet-e. Annak milyen tünetei vannak?
2015. márc. 21. 16:26
 1/3 kika26 ***** válasza:
Szia, ha szalagszakadás akkor jelentős az instabilitás, olyan érzés mintha a lábad nembírna megtartani és mintha térdkalácsod kimozdulna, feltelik folyadékkal a térded és a körülötte levő rész (ha leszivassák akkor általában véres a folyadék), nemhajlik teljesen sőt épp hogy alig, ha lehet a seb miatt akkor estére szedd le a kötést, a fájdalmas területen jegeld és ha úgy van akkor kend be pl. ibalginos krémmel, de ez nem kerülhet a sebbe... ha van még kérdésed akkor szivesen válaszolok privátba.. /L, túl 3 térdműtéten :)
2015. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Már eltelt egy hónap, és sokat javult, de még mindig nincsen rendben. A gyógyulási idő akár 6 hét is lehet állítólag, ezt még kivárom. A seb már szépen begyógyult, jó nagy heg van a helyén, viszont a környéke érzékeny érintésre. Tudok már járni és lépcsőzni is, de a guggoláskor a térdkalácsom alatt közvetlenül fájdalmat és feszülést érzek. És a nap végére olyan, mintha valami alulról körbeszorítaná a térdkalácsom. Elég fura érzés. De nem érzem instabilnak. Szerinted ez tényleg csak zúzódás és 1-2 hét és helyrejön? Eléggé aggódok...
2015. ápr. 19. 21:49
 3/3 kika26 ***** válasza:
A biztonság kedvéért érdemes lenne egy ortopéd szakorvost felkeresned :) lehet hogy nincs semi komoly baj de akár meniszkusz sérülés is állhat a ropogás és a fájdalom hátterében..
2015. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!