Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire kell komolyan venni,...

Mennyire kell komolyan venni, ha kerékpározás közben ropog a térdem?

Figyelt kérdés
Egy éve kezdtem hegyi bringázni intenzívebben és őszre kimerültem, enyhén fájtak a térdeim. Most meg ropog a jobb térdem MINDEN egyes leguggolásnál és felállásnál (egy lábbal csinálom), hajtás közben is ha úgy kapom el. Jövő héttől ideje megint rákapcsolni, készülök egy versenyre. Mennyire komoly szerintetek? Kezelni tudom-e? Menjek orvoshoz?

2015. ápr. 8. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
nálam ugyanez a helyzet csak én nem bicikliztem , nekem azt mondták porckopás, az orvos viszont többet tudna mondani, én félek menni :/
2015. ápr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én beletörődtem már, hogy ha később meg kell műteni, akkor is folytatom a bicajozást. Viszont ha lehet inkább megelőzném a bajt ha nem kell feladjam a hobbim.
2015. ápr. 8. 23:08
 3/6 A kérdező kommentje:
21 éves fiú vagyok, most még azért túl fiatalnak érzem magam a műtéthez. Én arra gondoltam, hogy elmozdulhatott tavaly valami ín a térdemben és az pattog. Elég kellemetlen, nem fáj, de van egy olyan érzésem, hogy nem működik megfelelőképpen.
2015. ápr. 8. 23:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod csak az a baj, ha esztelenul csinalod leserulhetsz ugy, hogy hiaba mutenek, nem fogsz tudni visszaulni a nyeregbe!

Oke, hogy fiatal vagy meg eros, meg tied a vilag, de nem veletlen van ket labunk, hogy mindkettot hasznaljuk es ezzel most az egylabas guggolasra gondolok. Tudom, hogy vannak akiknek ez nagyon megy, tele van a jutub veluk, de ha ez ilyen kellemes es hasznos dolog lenne, akkor mindenki csinalna, es minden edzo ezt eroltetne, nem gondolod?


Segitett valaki, hogy megtudd helyesen ulsz-e a nyeregben, az ules/kormany tavolsaga megfelelo-e a meretedhez, stb?

Legtobben felpattanunk a paripara es toljuk neki es csodalkozunk, hogy miert faj itt, miert ropog ott, stb.

Ha versenyszeruen csinalod, nezesd meg a tartasodat egy szakemberrel. En csak videot neztem vegig arrol, hogyan kell az ules magassagot/tavolsagot beallitani (hobbi bringas vagyok), es mikor megcsinaltam elajultam, hogy mennyivel hatekonyabban tudtam tekerni es a titokzatos terdfajasom is elmult!


Lehet hogy egy allitas, es elmulik a ropogas. De ha nem, akkor irany az orvos, aki lehet h talal vmi komolyabbat.

2015. ápr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 9. 14:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 21 éves vagy, nem jelent semmit sem a műtét szempontjából, de azért nyugodj meg, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, de KOMOLYAN KELL VENNI azt, ha fáj.

Amíg egy ízület recseg-ropog, de nem fáj, addig más oka is lehet ennek azon túl, mintsem kevés az ízületi folyadék, a porc rosszul kopik, stb.

De amikor már fáj, akkor arra oda kell figyelni, mert nem játék, egész életedre elcseszheted. Ami fáj, azt ne csináld. Szedj porcerősítőt, és szánd rá az időt és a pénzt, hogy elmész egy szakemberhez, aki meg tudja mondani, hogy pontosan mi a helyzet.

Ne feledd, ez a Te érdeked.


Sok sikert a versenyhez! :)

17/L

2015. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!