Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés kerékpározás közben!...

Bokatörés kerékpározás közben! Mire számíthatok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Április végén bringázás közben, az egyik 'jobbos' kanyart túlságosan nagy ívben ("és sebességgel") akartam bevenni és megcsúszott a kerékpár hátsó kereke. felborultam. Sajnos az esésnél a kerékpár pedálszerkezete és az úttest közé szorult. A pedálszerkezet olyan erővel találta el a bokámat, hogy az több helyen eltört, melynek következtében 1 hétig volt a lábamon gipszsín és 4 hét fekvőgipsz és 4 hét járógipsz. A járógipszet jövő hét pénteken veszik le a lábamról.


Milyen lesz a járás ennyi hét gipsz után? Mikorra jövet teljesen 100%-osan rendbe a bokám? Tényleg érzékenyebb lesz (pl. időjárás változás) mint előtte? Tényleg sérülékenyebb lesz mint előtte volt? Mikor bringázhatok újra?


A megtisztelő tapasztalataitokat és segítségeteket előre is köszönöm!



2014. jún. 18. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Először egy kicsit furcsa lesz a járás

2. A bokád soha többet nem lesz 100 százalékos sajnos

3. Érzékenyebb lesz, igen, és sérülékenyebb.

4. Gyógytornára kellene járnod, nem mondta esetleg az orvos?

5. Idén már valószínűleg nem biciklizhetsz.

2014. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyira de annyira lejön a kérdésedről, hogy már megint te vagy az. Az első szóról felismerlek, annyira ismerem már az stílusod.

Hétről-hétre eltöri valamiét, annyira részletes esetleírásokat ír, hogy hihetetlen. Állandóan szereplő szó a "sajnos". Ja, és a végén a sok kérdése, csak már leszokott a sorszámozásról, miután írtam, hogy többek között erről felismerem.

Erre az esetre van előre megírt szövegem is:

Ne válaszoljatok, nagy kamus a kérdező! Ezúttal név nélkül, de már legalább a sokadik kérdése azonos témában és akkor még nem említettem azokat, amiket már vagy tavaly nyár óta kiírt. Újabb és újabb kitalált történetek és egy csomó kérdés. Unalmas vagy! Most pedig olts le engem majd a tengernyi regisztrációd valamelyikéről válaszolj magadnak, úgy ahogy szoktad.

Ezúton jelzem, ezt a szöveget minden jövőben kiírt kérdésed alá be fogom másolni. Úgy volt, hogy lesz sorszám is, de már annyi kérdése van, ez nem tudom hanyadik.

2014. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most jön majd az, hogy "nehogy már hazugsággal merjük vádolni".
2014. jún. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. jún. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1: köszönöm a választ!


#2-3: Én ilyen tartalmú kérdést még nem írtam ki, mert nem volt rá szükségem. Az viszont igaz, hogy egy másik témában tettem fel kérdést. Az a kérdésem pedig a következő csoportban található: Politika » Törvények, jog; A címe pedig: Büntetőtörvények alkalmazása fiatalkorúaknál? (többi lent).; Kiírás dátuma pedig: 2013.11.17.; A kérdésre 11 válaszom érkezett.


#4 A linket köszönöm.

2014. jún. 18. 20:38
 6/6 anonim válasza:
Szia! Először is sajnállak! :( A járás először nagyon furcsa lesz és lehet hogy kicsit bizonytalan is. Ne aggódj hamar visszavágódsz a gyakorlatba. A gyógytorna tényleg segíthetne, nem mondta az orvosod?! Érzékenység téren ez változó, ezt majd magadnak kell felmérned. Én saját tapasztalatból mesélem ezt el. 2012. decemberében megcsúsztam a jégen és elszakítottam a bokaszalagom. Bementünk ügyeletre és megröntgeneztek. Akkor annyira be volt dagadva a bokám hogy nem láttak semmit a röntgenen. Évekig szenvedtem vele mire rávettem magam hogy elmenjek még egy röntgenre. Ott bementem megcsinálták az összehasonlítást. Kimentem, leültem várni a leletre. Kb. 5 percet ültem mikor visszahívtak mert valami nem stimmel. Visszamentem majd 3 perc múlva megkaptam a leletet. A leleten ennyi állt: A jobb boka kissé eldeformálódott a balhoz képest. Na akkor már végleg nem hagytam annyiban a dolgot. Akkor bementem egy ismerős gyógytornászomhoz. Ő azt mondta hogy betanít egy tornát amit majd otthon is tudok csinálni de minden héten 1-szer be kell mennem hozzá. Azóta csak szenvedek. Ha túlterhelem 1 hétig be van dagadva pedig szeretek sportolni. Ha csak egy kicsit is megmozgatom ropog de úgy hogy ha megfogod érzed ahogy mozog a szalagom. Nem szeretek így élni de muszáj már kezdem megszokni. Neked pedig kitartás és sok sikert kívánok! 13/L
2014. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!