Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kicsit megrázott az áram és...

Kicsit megrázott az áram és most zsibbad (inkább bizsereg) az ujjam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kihúztak a konnektorból a telefonom töltőjét, ekkor történt a baleset. A mutató és hüvelyujjamból kiindulva a csuklómig éreztem. Utána darázscsípés szerű fájdalmat kezdtem érezni a hüvelykujjamban...

Inkabb megcsípett mint sem konkrétan megrázott az áram, de az érzés kellemetlen az ujjamban, ezentúl mas bajom nincs csak minimális ijedtség, külső nyoma sem maradt.


Lehet valami bajom tőle? Ennyivel is orvoshoz kell fordulni? Illetve hogy tudom enyhíteni a bizsergést?

Az eset par perce történt, nagyon megköszönném a segítséget!



2015. ápr. 8. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mihez értél hozzá?
2015. ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nyugodtan felhivhatod a mentoallomast, vagy az orvosi ügyeletet, ahol elmondod mit érzel, mi történt és szakembertől tanácsot kérsz. Ha szükséges, ők segíteni fognak.
2015. ápr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Jobban vagy, kialudtad?
2015. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utólag is köszönöm a választ, reggel láttam, de mostanáig nem tudtam válaszolni. A tőltő kis villájához értem hozzá, amíg az még áram alatt volt.

A fájdalom másnap délutánra enyhült, illetve megszűnt, kicsit zsibbadt, de alig volt érezhető. Viszont az ujjamon halvány égési sérülés szerű kis folt lett, ahol megérintettem azt a vackot, ám az is szépen gyógyulgat.

2015. ápr. 13. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben azonnal fel kell hívni az ügyeletet vagy mentőt hívni. Jobb kivizsgálni, mert lehet reggel már nem fogsz felkellni... Bár látom te most szerencsés voltál mert az első legkritikusabb 24 órát túl élted, de egészen kis és látszólag jelentéktelen áramütésbe is bele lehet halni akár még másnap is.Főleg ha zsibadás is van, és látszik a be/kilépési pont (égéshez hasonló tünetek). Szerintem most egy ideig ne lottózzál, mert a szerencsekeretedet kimerítetted egy jó időre
2015. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!