Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem rég kezdtem el kondizni,...

Nem rég kezdtem el kondizni, és ropognak az izületim! (? )

Figyelt kérdés

3. Hónapja járok, óvatosan kezdtem. Az első két hónap kis súlyokkal átmozgató eddzés volt, most a harmadik is hasonló, de emeltem egy kicsit a súlyokon, de nem a maxra, hanem 70% körülire. A bemelegítést alaposan megcsinálom. (Üres rúddal kezdve nagy sorozat is megy.)

Vékony alkat vagyok nagyon. 185 magas 62 kg. Elkezdett ropogni kicsit a vállam, meg a könyököm is. Nem fáj, de kicsit zavar. Nem mindig ropog, de előfordul! Nem szedek tápkiegészítőket, csak egyszerűbb multivitamint és napi 2 liter víz mindig lemegy, néha több is (nem bírok sokat meginni) nyak mögött nem húzok, nem nyomok! Az ízületgyilkos gyakorlatoknak utána olvastam, nem csinálom őket. Féltem az ízületeimet! Nem akarom, hogy nemsokára fájjanak! Mit tegyek? Sajnos nincs pénzem több ezres tápkiegészítőkre, egyedül az ízületvédőt akarok venni majd, de az sem olcsó.. :/



2015. ápr. 25. 10:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem sérültem még le soha kondiba, és nem volt semmi hasonló sportsérülésem az említett helyeken
2015. ápr. 25. 10:13
 2/6 A kérdező kommentje:
20/f
2015. ápr. 25. 10:15
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet lazák az ízületeid, végez egy ideig kisebb súllyal de több ismétlés számmal vagy most pihentesd egy kicsit ezt a két ízületet addig is aerob edzés, futópad kerékpár, elipszis
2015. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, megfogadom! Köszi szépen!
2015. ápr. 25. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ízületvédő nem rossz, nekem legalábbis használnak a glükózamin+MSM+kondroitin összetételűek. Zselatinnal is lehet próbálkozni, az lényegében kötőszöveti fehérje.
2015. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A zselatinról már hallottam, dícsérték is. Kipróbálom, köszi a tippeket!
2015. ápr. 25. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!