Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elvágtam a kezem, már 30perce...

Elvágtam a kezem, már 30perce vérzik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kenyér szelés közbe sikerült a mutató ujjam bütykéről levágni egy kis részt. Szerintem csak a felső bőrréteget vittem le kb 1cm átmérőjű körben, mert amikor letörlöm zspeivel olyan mintha meg sem vágtam volna.

Csak vérzik nagyon.


Mivel tudnám elállítani? Ha nem törlöm zsepivel akkor lefolyik, és a sebtapaszt eláztatja. Most 3db sebtapasz van rajta, de félig meddig már ez is át van áztatva.


2015. ápr. 27. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Párom ugyanígy leszelte az ujja végét, egy nagy bumszli gézkötést tettem rá, elég szorosan és sokáig nyomta még rajta. Elég rendesen átázott neki, pár óra múlva cseréltük, addigra elállt. Ha van otthon sebhintőpor, jó lenne beszórni vele és gézzel pólyát kötni rá. Nagyon fájdalmas lehet, résztvétem.
2015. ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gublug ***** válasza:
100%

Ha a kés nem rozsdás, akkor:


- próbáld meg magasabban tartani a kezed, pl. ha olvasol akkor a vágott kezed a könyöködön legyen, az ujjad a plafon felé mutasson.

- tehetsz rá gézt, bekötheted, tapasz is jó. Hagyj időt neki, hogy megalvadjon. Ha szedsz alvadásgátlót akkor lehetnek bajok.


Szóval hagyj neki időt. Nem lesz szép, de ha megalvad, akkor jobb. Reggelig hagyd rajta. Én is vágtam már szét kezem szerelés közben. De nem kötelező reggel cserélni, mert amikor leszeded a gézt/tapaszt akkor felszakíthatja a sebet.

2015. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Valószínűleg tényleg csak hajszáleres vérzés. Biztosan nem vagy vérzékeny, és nem szedsz olyan gyógyszert, ami vérzékenységet okoz? Ez esetben kösd be valami ragtapasznál komolyabb dologgal. Pl. steril gézből fogj 8-10 lapocskát, hajtsd négybe, tedd a sebre, és ragaszd oda leukoplaszttal (vagy ragtapasszal, ha nincs). Ha nincs géz, akkor alulra egy ragtapasz (mert az steril), rá egy összehajtott papírzsepi és azt ragaszd oda még néhány ragtapasszal. Ha ezt is átvérzi és szivárog, akkor hívd fel az orvosi ügyeletet és kérj tőlük tanácsot.
2015. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, a kést 2 napja vettem, rozsdamentes acél, de el is volt mosva mielőtt kenyeret vágtam vele.


Egyáltalán nem fáj, mert mondom csak a bőrréteg felső rétegét vihettem le. És igen hajszáleres vérzés.


Akkor megpróbálom betapaszozni még jobban+zsepivel meg felfelé tartani, köszi

2015. ápr. 27. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sniccerrel vágtam ketté a tenyeremet. Beletettem egy műanyagvödörbe a kezem, és elindultunk a kórházba. Közben hívtam a 104-et. Azt mondta a diszpécser, hogy a vágott rész a szívemtől följebb legyen, úgy tartsam a kezem. Jobbulást!
2015. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huh, szerencsére nekem ennyire nem komoly.


Már el is állt a vérzés, cserélni akartam ragtapaszt és meglepetésemre nem vérzik :)

2015. ápr. 27. 20:22
 7/7 Licsi123 válasza:
Már elállt?
2019. nov. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!