Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tegyek, ha a lótuszüléstől...

Mit tegyek, ha a lótuszüléstől fáj a térdem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi fél évben egyre több időt töltök féllótusz ülésben, viszont mostanra elkezdett tőle fájni a térdem, nemcsak ülés közben, hanem napközben bizonyos (térdcsavaró) mozdulatokra is :-( Tudtok tanácsot adni, hogy gyakoroljak tovább, majd elmúlik vagy inkább pihentessem, csökkentsem az ebben a pozícióban töltött időt? Volt már valakinek hasonló tapasztalata? (39 éves nő vagyok, jógázok, ettől eddig nem volt ilyen gondom)

2015. ápr. 30. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hanyagold.


Ha általánosságban érzékenyek az ízületeid, akkor kerüld az élelmi lektineket, fogyassz több zselatint, esetleg ízületvédő tápanyagokat (msm, kondroitin szulfát stb.)

2015. ápr. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán ne csináld, ha fájnak tőle a térdeid. A térdízület nem arra való, hogy ki legyen tekergetve meg csavargatva, mert baromira nem tesz jót neki. Egyik ízületnek sem. Vannak jó mozdulatai a jógának, sportolni meg nyújtani pedig sose árt, na de azért ne tépkedjük ki a helyéről a saját végtagjainkat... egy ízületet elég egyszer szétcseszni, akár fiatalon, és onnantól kezdve életed végéig szenvedsz vele. Inkább hanyagold az ilyen gyakorlatokat.
2015. ápr. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem hagyd el. A keletiek kicsi gyerekkortól ülnek így, hozzá igazodnak a növéssel is. Törökülés is jó.
2015. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gublug ***** válasza:

Szia.

Nekem 4 év után kezdett fájni.

Ami történt: ha fél évig semmi baj nem volt, akkor valószínű valami karma bekapcsolt, de nem feltétlen jógázástól.

Az életedben van valami hatás - bosszantó főnök, nem megfelelni akarás, új környezet - amit nem fogadsz el. A térd az alázat.

Old meg a problémát és nem fog fájni. Olvass utána.

Van egy gyakorlat amit csinálok, amitől elmúlik a fájdalom. Szóval lehetséges.

2015. máj. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Sajnálnám feladni a féllótusz ülést, mert meditációnál sokkal kényelmesebb, mint a törökülés, szinte "elfelejtem", hogy van testem, és így a meditáció is "mélyebb". Viszont azt sem akarom, hogy tönkremenjen az ízület. Ráadásként hiszek a karmában is, hogy feljöhetnek így dolgok :) Azt hiszem, egy darabig kímélem, törökülök, megpróbálom az ízületi vitamint, aztán óvatosan újrakezdem, meglátjuk, mi lesz :)

Kedves Gublug, megkérdezhetem, milyen gyakorlatot végzel a fájdalom elmulasztására?

2015. máj. 1. 18:14
 6/6 gublug ***** válasza:
... és még ajánlom a gyökér csakra harmonizálását, az felelős a csontokért, izületekért, stb.
2015. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!