Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek kellett volna...

Alma77 kérdése:

Szerintetek kellett volna kapnom valamilyen véralvadásgátlót? Esetleg az aszpirin is megteszi? Köszönöm előre is válaszotokat és a segítségeteket. További szép napot!

Figyelt kérdés
Üdvözlet mindenkinek. Most először kérdezek itt az oldalon, fontosnak érzem, mivel külföldön élek és aggódom.4 nappal ezelőtt rosszul léptem és a bokám kificamodott. Teljesen bedagadt, elmentem a kórházba, ahol készítettek röntgen-felvételt, innen került megállapításra a bokaficam. Sín-gipszbe tették a lábam térdhajlatig és azt mondták egy hét múlva leveszik, és kapok rá valamilyen rögzítöt. A fórumokon olvasva, hogy mit tegyek magammal jelen pillanatban, több helyen is olvastam azt, hogy egyesek beszélnek véralvadásgátló szerek szedéséről ilyen esetben. Nekem sem krémet sem gyógyszert nem írtak fel, majd édesanyám ezek után azt javasolta szedjek aszpirint. Az itteni orvost felhívtam és azt mondta nincs miért aggódnom, mert mankót használok és így mozgok eleget, és szedjem az aszpirint, ha továbbra is aggódom. 38 éves vagyok, azelőtt soha nem volt gipszben a lábam és trombózisom sem volt, de a családban előfordult már.

#lábfej #boka #gipsz #trombózis #mankó #bokarándulás #bokaficam #izom sérülés #inszalag sérülés #boka rögzítés
2015. máj. 8. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Relatíve fiatalon egy kisebb ficamnál, ha még mozgásképes is vagy, nem érdemes szedni. Vannak helyek, ahol írják, hogy levédjék magukat, ha véletlen akkor kap a páciens trombózist, van, ahol nem előírás.


Az aspirin ártani nem fog, ha most szeded egy darabig, ha megnyugtat.

2015. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a kórházban, hogy ameddig gipsz van rajta, addig kell szúrni a véralvadásgátlót. Most volt nekem is hasonló sérülésem és 32 napig szúrtam magam. Az orvos mondta, hogy sok fiatal kap trombózist, és ezért kötelező mindenkinek adni. A háziorvos nem írhatja ki, csak ha van kórházi, vagy szakrendelői javaslat.
2015. máj. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na pont ez az, hogy az orvos belenyugszik, nem ír semmit ki. Itt a hátránya, ha az emberrel külföldön történik ilyen eset. Nem is tudom mitévő legyek. Várjak türelemmel keddig, mire leveszik a gipszet?
2015. máj. 8. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon kötelező előírás, de sok országban meg nem.
2015. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Flavogardot vegyél a patikában! Ez pichnogenol hatóanyag és valószínű használ. Próbáld mozgatni a gipszben a lábujjaidat. Térdből is tornáztathatod. Ne feküdj egész nap, inkább ülve polcold fel a lábad.
2015. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó egészséget Mindenkinek!
2015. máj. 8. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!