Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma kaptam meg a könnyített...

Forever 18 kérdése:

Ma kaptam meg a könnyített járó gipszemet. Mást is szorít picit a vádlinál? Ez normális?

Figyelt kérdés
A metatarsus csomt vagy igazából nem tudom hogy írjam le szóval az tört el.(a szalag törte a csontot) nagyon elvagyok keseredve mert már volt 1hét fekvőgipszem és most ezzel a szarral még 3hét!! Kicsit szorít is és nem tudom h jobb lesz-e...de ráadasul a sulibol ennyit nem hianyozhatok ugye mennem kell felilagositottak rola h ugye nem nagyon terhelhetem es ha raallok kb.2 perc mulva belilul a labujjam...:/ ez ugye olyan gipsz h nincs kivágva sehol csak a lábujjam szellőzik. A suliba egy székre felkell tennem es ugy leszek..ez nekem annyira ciki de vhogy elkell mennem suliba. Leginkább az zavar h szoros és h lilul ha ráállok h fogok így a suliba közlekedni? TAPASZTALATOKAT AKIVEL VOLT ILYEN SZTORIKAT VÁROK ELŐRE IS KÖSZI :)!

#iskola #metatarsus #Tört láb
2015. máj. 11. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem jó ha túlszoros bele dagad a lában, romlik a vérkeringés lassabban gyógyul esetleg más szövődményt okoz

terhelni nem terhelheted imitált járást kell csinálnod leírom h de fáradj vissza a kezelőorvosodhoz és mond el h fáj, dagad a lában és ne hagyd h elküldjenek

na szóval nem tudom milyen segédeszközt kaptál de kell leginkább 1 pár könyök mankó

a mankó fogója a csípőd magasságában legyen

1. előre teszed a mankókat

2. előre lépsz a gipszes lábbal erősen támaszkodsz a mankókra és lépsz az egészséges lábbal kicsit előrébb mint a mankós

na már most ha csak 1 van akkor épp oldalon a mankó és ugyan úgy mankó, lép a fájós támaszkodsz a mankóra és lép az épp

tudom nehéz és lassú de ne úgy járj ahogy szoktak h behajlított térddel nem teszik előre mert sérülni fog a járásod, zsugorodni fog a térdhajlítóid indulj el hamarabb ha kell, súlyt ne vigyél a törött lábadra

2015. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lämpikä válasza:

Igen ez normális nekem kéz törésem és nekem is volt ez.

De ha rozszab lesz menj el orv

2015. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon szorított a könnyített gipszem. Azt mondták majd kifogy belőle a lábam. Dagadt is benne és egész éjjel nem tudtam aludni. Jegelni lehet ha dagad a gipszen keresztül. Mi felvágtuk a gipszet két helyen, de nagyon leszúrtak érte, mert balesetveszélyes. Ha szorít vissza kell menni és megjavítják.
2015. máj. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én aludni jól tudtam benne akkor legalább nem zavart:). Mankókat nem kaptam és ennyire már nem akarok nyomorékul kinézni :/. Azt mondták h kinaiba menjek el vegyek papucsot és azt húzzam ra abban tudok menni. Ugye mar irtam h nagyon gyorsan lilul ezér a lepcson hogyan fogok menni a suliban meg egy teremtől a masik teremig tiszta lila lesz a lábujjam mar...AZ EDDIGI VÁLASZOKAT IS NAGYON KÖSZII
2015. máj. 12. 09:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Húzz egy zoknit a gipszedre, akkor nem látja senki, hogy lilulnak a lábujjaid.
2015. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Te hülye vagy teljesen
2015. máj. 12. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy kis nejlon bokazoknit húzz a lábujjaidra. Tűrd be a szélét a gipsz alá, így nem fog látszani ha belilul.
2015. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!