Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől lehet valakinek térdszal...

Mitől lehet valakinek térdszalag szakadása?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs ez mitől lesz.Hogyan tud elszakadni a keresztszalag? Ráesek a térdemre? Megrúgnak?

Melyik sérülés az,ami következtében műteni kell?



2015. máj. 17. 13:08
 1/2 anonim válasza:
Általában a térd hirtelen csavaró mozgása közben szakad el vagy teljesen vagy részlegesen ez attól is függ hogy genetikailag mennyire merevek vagy lazák a szalagjaid, és hogy milyen erejű. Illetve sok esetben az szokott előfordulni, hogy nagy erővel esnek rá a térdre pl. motorbalesetnél. Nekem kosarazásközben történt a dolog, mentem ziccerben, srác kicsit meglökött nyújtott lábbal érkeztem a lépésbe, a térdem egyből kiment az egyik irányba. Ez volt 2014 június első hetében...akkor nem volt műtét csak rögzítő és gipsz meg vagy 4 szer leszívták, MR vizsgálat részleges szakaást mutatott, aztán októberében megint kiment, megint csak leszívták párszor... 2015 februárban feküdtem be műtétre, megtükrözték a térdem és pont határon volt a szalag, viszont a meniscusom( C alakú rostos porc térdben) teljesen leszakadt amitől instabilnak éreztem a térdem. Szalag maradt meniscust kiszedték, azóta stabilabb a térdem viszont sportolás után megtelik folyadékkal és feszül. A térdem jelenleg nem "lötyög" viszonylag stabil, de sportolásnál fáj illetve folyamatosan folyadékkal van tele.Pénteken az orvos azt mondta május 28 án van időpont (Y)
2015. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és minden jót kívánok a jövő heti időponthoz :)
2015. máj. 19. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!