Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szalagszakadás vagy mi?

Szalagszakadás vagy mi?

Figyelt kérdés

Hétvégén történt az eset. Ahogy löktem magam a hintaágyon, a térdem alatti hajlatnál egy roppanást hallottam ill. éreztem. A mai napig nem éreztem semmi féle fájdalmat se.

Ma reggel viszont egy nyomó, szúró fájdalmat éreztem... ami még mindig tart. Alig tudok lábra állni. DE! Nincs feldagadva!

Azt tudni kell, hogy régen csináltunk egy MRI-t amely eredménye (budapesti doktorok szerint) : részleges keresztszalag szakadás. Saját dokim (traumatológus) ezt a CD-t "nem tudta" megnyitni, viszont megcáfolta a keresztszalagszakadást. Idáig nem is volt vele problémám.


Van ötletetek, hogy mi lehet?

(dokit csak egy hét múlva, suli végeztével tudom meglátogatni)



2015. jún. 9. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az azonnal fajt volna. Inkabb egy in gyulladt be,vagy meghuzodott a szalag, vagy a porc koppant.
2015. jún. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az porc volt, és megúsztad max. egy húzódással. De még ha részleges szalagszakadás is lenne, az úgy fájna, hogy majd' betojnál tőle. Rá tudsz állni, tudsz menni rendesen?
2015. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, azt kihagytam, hogy pihentetned kéne addig, amíg visszamész orvoshoz.
2015. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Jocskan santitok, inkabb ulok, ha lehet.. estenkent meg hideg vizes ronggyal borogatom.
2015. jún. 10. 09:48
 5/6 A kérdező kommentje:

most jutottam el arra a szintre, hogy mozgáskor szúr a térdhajlatomnál és mozgásnál ill. pihenéskor is nyomó érzést érzek nem csak a hajlatban hanem fent a combizmomnál és lent a vádlimnál.. nem a teljes izomfelületen, csupán a hajlat közelében. és ez nem izomláz, az teljesen más érzés. ja és még mellé, az egész lábszáram zsibbad...

mi lehet??

2015. jún. 10. 17:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Meghúztad. Tuti, hogy nem szalagszakadás, nem bírnál rálépni, összeszakadnál ott helyben. Próbáld meg a lehető legkevesebbet terhelni, és minél hamarabb orvos.
2015. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!