Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap kaptam egy ütést...

Tegnap kaptam egy ütést ököllel és van egy kisebb gümő az állkapcsom mentén, mi lehet az, kellene aggódnom (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Tegnap egy kisebb verekedésbe kerültem, ami miatt ököllel kaptam egy ütést a bal járomcsontomra. Az ütés nem fájt, inkább csak piros volt a helye. Ma észrevettem, hogy van egy kisebb (kb. 0,7-1 cm) gümő az állkapcsom mentén. Az ököl gyakorlatilag nem igazán érte azt az részt, talán csak egy ujjcsont vagy valami nyomhatta meg ott, tehát az az ütés (az ököl) legszélső része lehetett, de ez egyáltalán nem biztos. Már lehet, hogy tegnap is ott volt, csak nem vettem észre. Alapvetően nem fáj, még ha mozog az állkapcsom (rágás, beszéd) se, csak nyomásra fáj. Külső nyoma nincs, de lehet egy picit meg van duzzadva, viszont ebben nem vagyok biztos, mert pár milliméter lehet a duzzanat, ha tényleg duzzadt. Arra volnék kíváncsi, hogy lehet-e ebből bármilyen probléma, vagy ne adj Isten daganat, vagy simán csak elmúlik?


Egy kép, hogy nagyjából hol van és mekkora: [link]



2015. jún. 12. 17:06
 1/4 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy aggódnod kellene, de jobb lenne ha megmutatnád egy orvosnak, ő többet tud mondani ez ügyben!
2015. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond van. Amikor nekem bucira verték a fejemet, akkor se csinált semmit az orvos. Szerencsére tél volt, szóval hóval jegeltem.
2015. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha félsz, akkor megnézetheted.
2015. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már szinte alig érzem, lement.
2015. jún. 16. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!