Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért történik velem mindig...

Miért történik velem mindig kisebb-nagyobb baleset?

Figyelt kérdés

folyamat, de tényleg mindig történik velem valami rossz. Volt mikor a Balatonban beleléptem egy üvegbe, a kórházban összevarrták, de hónapokig gennyesedett.. aztán már ott tartott a dolog, hogy amputálni akarták a lábfejemet, elmentünk egy másik dokihoz, ahol felnyitották a sebet, és az volt a bibi, hogy nem tisztították meg és úgy varrták annó össze.

Kiskoromban 2 szeggel belenyúltam a konnektorba, ami megrázta a kezemet, de nem lett bajom.

Aztán volt olyan is, h elcsúsztam otthon a szobában és elestem, bevertem a fejem az asztal sarkába, össze kellett varrni.

Volt egy motorbalesetem egy autós hibájából, aki a mellékútról akart kikanyarodni, nem nézett körül rendesen, későn vett észre és az úton tudott csak lefékezni én belementem. itt nyílt combcsont törést, darabos térdkalács törést, szárkapocscsont törést, arccsont törést, darabos felkar törést, medence repedést és kézfejbénulást (az utóbbi kb 1 év volt mire rendbe jött, azóta se tökéletes, a mai napig zsibbad a karom ennek már 5 éve) szenvedtem.

Aztán egyszer eltörött a kézfejem egy balesetben, itt viszont én csak utas voltam. és mikor levették a gipszet, nekem olyan furának tűnt a középső ujjam olyan kérdőjelet alkotott, visszamentem a dokihoz és kiderült, h jaaa hát ez is elvolt törve..törjük el újra, mert rosszul forrt össze,hát nem volt elég 5 hét gipsz, még rakjuk 5 hét sínbe.

Miért vagyok ilyen szerencsétlen? Vagy csak mindig szerencsém van, hogy ennyivel megúszom? Vagy ezek figyelmeztetések, hogy rossz úton járok?

ja most meg gyomorfekélyem is van hurrá, bár ez nem olyan, ezt a stressznek köszönhetem..:/


2015. ápr. 14. 13:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem csak te lépsz üvegszilánkba, nem csak számodra rossz az egészségügy (műhibák stb.)


2 szeggel a konnektorba, az nem baleset + tök szerencsés voltál.


Sokan csúsznak meg és esnek el. Küzdősport edzésen direkt nincsenek asztalok, hanem tatami/szivacs van a földön. Egy lakásban meg vannak kemény bútorok, amikben meg lehet sérteni a bőrt, de akár csontot is. Ennyit az elesésről és a sérülésről.


Motorbalesetnél a felmerülő sebességek és a fizikai védelemből adódóan tipikusak a nagy sérülések.


Ugye mikor autóban ültél, rögtön kisebb sérülésed volt. A veled együtt utazók ugyan úgy balesetet szenvedtek mint te, ugye?


Akkor a kezeddel megint a rossz minőségű egészségügy miatt kellett újra foglalkozni +5 hét sín. Ez minden magyar embert érint, ha én mennék sérüléssel orvoshoz, vajon mire számíthatnék? :)


Hát semmi jóra.


Odafigyelhetsz jobban, de ettől még egy autóban ülve nem ugorhatsz el egy másik autó elől. Arra figyelhetsz, hogy ne ess el, ne üsd be a fejed, ha felhajt egy autó/busz a járdára akkor elugorj, ha egy kutya valamiért neked ugrik akkor pofán rúgd.. valamennyit tehetsz te is, egyébként meg sérülékeny a testünk, ezt mindenki tudja :)


Stressz ellen is vannak módszerek, sokszor a gyomorfekélyt meg csak részben a stressz, részben viszont étrend okozza.

2015. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!