Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gyakran kificamodó térd- mit...

Gyakran kificamodó térd- mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Teljesen semleges szituációkban csak fogja magát, és mert olyan kedve van, kificamodik. Néha visszaugrik a helyére, néha nem. Volt már gipszben is pár hétig, hogy erősödjenek kicsit az inak, az után pár évig nem történt semmi ilyesmi, most megint. Csak az ágyra ültem le, még csak ferdén se álltam, aztán puff. Oké, ez csak rándulás, mert végülis visszaugrott a helyére, de attól még aggasztó. 22 éves lány vagyok, nem kellene ilyennek lennie.


Próbáltam erősítgetni, de az a helyzet, hogy a legtöbb testmozgás túlságosan leterheli, fájdalmas az egész, uszodabérletre meg nincs pénzem, plusz a közelemben sincsenek uszodák. Bár nyilván az úszás lenne a legjobb megoldás, csak ugye az anyagiak.


Valami házi praktikát tudtok esetleg az inak erősítésére mondani? Törni még sosem tört el semmim, de a jobb térdem már egy csomószor kiugrott a helyéből örömében. Pedig olyan nagyon extrém életmódot sem folytatok, hogy ez ilyen gyakori legyen. És főleg, hogy tényleg semleges helyzetekben jön elő, lépcsőn felfelé menet, padra-ágyra leüléskor, ilyesmi.


Előre is köszönöm a javaslatokat.


2015. jún. 24. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
javaslom beszélj sportorvossal, ő talán tud ajánlani valami orvosi gyógytornát.
2015. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha még nem voltál menj el orvoshoz, hogy megállapítsák mi bajod van.

Ha valóban elég a térd erősítése akkor gyógytornászhoz biztos elküldenek.

Gyógytornászhoz magadtól is tudsz menni, ha van rá kereted. Ha nincs, akkor a gyógytornászok fórumán tudsz kérdezni és youtube-n keress gyakorlatokat.


Amit még figyelj meg az hogy hogy tartod a lábadat álláskor. Ha hátrafeszíted a térdedet és az alsó lábszáradat akkor kezdj el figyelni magadra és arra, hogy erről leszokj, mert ezzel kifeszíted a szalagokat.

2015. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!