Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért kékülök be ennyire könnyen?

Miért kékülök be ennyire könnyen?

Figyelt kérdés
Állandóan kék, sőt fekete foltos vagyok. És még csak nem is emlékszem, h megütöttem volna magam. Tehát valószínűleg egészen kicsi ütések, nyomódások okozzák a foltokat. Mi okozhatja ezt a fokozott érzékenységet?

2015. júl. 6. 14:10
 1/6 A kérdező kommentje:
egyébként 24L
2015. júl. 6. 14:12
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés, én is így vagyok vele, most éppen csak két visszafogottam zöld folt van a lábamon, de általában van 2-3 nagyobb lilás folt aminek fogalmam sincs az eredetéről. Nekem egyébként a vérkeringésem is elég rossz, a lábujjaim is be szoktak lilulni, illetve nagyon hidegek a végtagjaim, fogalmam sincs, hogy van-e összefüggés.

25/L

2015. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában a C és K vitamin hiánykor jelentkezik. Vizsgáltasd ki magad az orvosnál.
2015. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"2"-nek:

A vérkeringést ilyen fiatal korban nem szabad elhanyagolni, mert könnyen ráfázhatsz.

2015. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nőknek gyengébb a kötőszövete, valamint a vénák fala is. Kisebb ütésre, nyomásra is megjelenhetnek ezért a lila foltok. Nyári nagy melegben sokkal többször jelentkezhet,mert még inkább tágulnak a vénák.
2015. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
egyszerűen szörnyű, most is fekete a térdem :D szegény tesóm is erősebben megfogja a karom, és bekékül
2015. júl. 6. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!