Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 58306 műtéti kód milyen...

Farner Edit Krisztin kérdése:

58306 műtéti kód milyen kategóriába esik kicsi vagy közepes műtét?

Figyelt kérdés
2015. júl. 7. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Definiáld légyszíves a kicsi és közepes műtét fogalmát. Csak mert sebészeten dolgozom és az összes orvos egyöntetű véleménye az, hogy a műtét az műtét. Pont.

A kis műtétet se szeretik nagyon elkülöníteni a nagy műtétektől, de olyat, hogy közepes....

2015. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvos csaszarmetszes utan, hogy ez "nagymütetnek szamit". A haziorvos pedig egy epemütetröl igy beszelt: "az csak kismütet, mivel lezeres, kis lyukat ejtenek a börön"...stb.

De engem is erdekel, mitöl a kis es nagymütet besorolas, ill. mi ez a kod?

2015. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Who kód szerint, biztosításhoz. Párom stillel elvágta a lábát 11 öltéssel varták össze, az orvos ezt a who kódot írta rá.

a biztosítása közepes műtéttől fizet

2015. júl. 7. 13:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Elsö valaszolonak, utananeztem, hogy orvosi körökben mit ertenek kis- es nagy operacion?

A következö kerdesböl, valaszbol sztem sok minden kiderül, bar kicsit mas az eredeti kerdes.

Itt az operaciot hol operacionak, hol pedig beavatkozasnak nevezi, ezen belül kis es nagy beavatkozasnak vagy operacionak. Kis beavatkozasra irt peldak: mandula- es vakbelmütet. Nagy beavatkozas: tüdö- es prosztata mütet.

Bar kicsit mas az eredeti kerdes: miert fajdalmasabb gyakran a kis beavatkozas, mint a nagy? Az orvosprofesszor magyarazata: a nagy operacioknal ("bei großen Operationen") a paciensek az elejetöl kezdve többet profitalnak a fajdalomcsillapitasi kutatasokbol, elkezdve a regionalanaszteziabol (= helyi vagy megelözöen adott fajdalomcsillapitasbol), vagy az operacio utani fajdalomcsillapitasbol (Postoperative Schmerztherapie), aminel több napon keresztül kateteren at gyogyszereket adagolnak. Nagy behatasoknal sokszorosan alkalmaznak minimal-intenziv eljarasokat, mint pl. a kulcslyuk-operacio.

(Emiatt fordulhat elö, h kevesbe fajdalmas a nagy, mint a kis operacio.)

Ezzel szemben a kis operacios fajdalomcsillapitasra irt pelda: gyakran reszben anatomia okokbol, pl. a mandulamütetnel vagy csak helyi erzestelenites lehetseges, vagy hatastalanabb az erzescsillapitas.

[link]


2.

2015. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2015. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A biztositók fel szokták tenni a netre a besorolásaikat, kódszám szerint. Lásd az előző linket.
2015. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is megtaláltam, de a biztosító elutasította káromat mondván közepes műtéttől fizet.Azt kellene megtudnom a 2 -es minek felel meg.
2015. júl. 7. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:
A linknel ha rossz kulcsszot irsz be, megjelenik a munkatars telefonszama, ott tudjak esetleg?
2015. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A general, ha jol ertem, a 2. csoportba tartozó műtét esetén a biztosítási összeg. 100%-át kifizeti.

[link]

elözö

2015. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!