Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Múlt pénteken munka közben...

Múlt pénteken munka közben beleléptem egy tövisbe, vagy egy gallydarabba (vékony talpú cipőn keresztül) és most nagyon fáj és alig bírok ráállni! Szerintetek mi lehetett az?

Figyelt kérdés

Egyébként mielőtt megkérdeznétek voltam orvosnál és tetanuszt is kaptam, meg is nézte de nem csinált vele semmit sem, csak tett rá egy párakötést!


Az úgy kezdődött, hogy pénteken reggel gallydarálásra osztottak be, és kb. olyan 11 óra körül beleléptem valamibe, nem nagyon éreztem úgy semmit csak egy kis szúrást, majd gyorsan le a cipőt és a zoknit meg is néztem de nem látszott rajta semmi majd vissza vettem a cipőt és mivel nem fájt vissza álltam darálni, 1 óráig voltam, majd hazamentem lezuhanyoztam átöltöztem és még egy szűk cipőben lementem a postára és a boltba is még ekkor sem éreztem semmit!

Majd jöttem haza biciklivel sé a kapuban egy nagy erős szúrós fájdalom ütött bele ekkor már alig tudtam bemenni az ágyig kb négykézláb mentem be de még így is alig tudtam!

Az ágyban az fájt, ha éppen megfordultam nagyon erős nem is tudom, hogy milyen fájdalom de már szinte alig bírtam, közben ég a görcs is húzta, de kb az erős fájdalom olyan 2 óra múlt, de még ezen a napon szint úgy csak négykézláb tudtam közlekedni a házban!


Másnapra már mankóval rá bírtam állni de még így is elég nehézkesen, majd estére már ment mankó nélkül is, de akkor már akkora volt a jobb talpam és a nagy láb melletti láb új mint egy krumpli!

(hirtelen arra gondoltam, hogy esetleg benne maradt a tüske vége és azért fáj igaz, nem volt vér de 2007 ben egy törött varrótűbe léptem és akkor se volt vér mégis benne volt a talpamba és úgy szedték)


Este olyan 7 körül elmentem a kórházba a sürgősségire mert akkor már csak az volt ez volt másnap vagyis szombaton, gyalog mentem mivel a kórház majdnem a szomszédba van a dokira kb 2 órát kellett várni, amikor behívott kaptam egy tetanuszt megnézte, nyomkodta a lábam, de csak a középső új fájt eléggé, azt mondta, hogy evvel most nem tud mit csinálni mivel a gyulladáson kívül nem látszik rajta semmi, és ha a tüske benne is van, azt a röntgen sem mutatja ki, és ennyi is volt és tett rá egy párakötést!

És felírt még egy augmentin 500mg-t 3×1 nap!


Azóta ott tartok ,hogy még most sem tudok ráállni kigyűlni, sem látszik ennek ellenére és még is azt gondolom, hogy benne lehet valami, vagy fogalmam sincs, egyébként a szúrás az a nagy lábujj mellett a mások alatt van kb 1-1,5 cm re!


Szerintetek mi lehet az mert fogalmam sincs egy szúrás után az biztos, hogy nem tart ennyi ideig a fájás! (szerintem) Vagy esetleg menjek vissza a dokihoz?!?!



2015. aug. 18. 13:51
 1/5 A kérdező kommentje:

de még mindig nem tudok rendesen járni és még mindig fel van dagadva cipőt nem tudok egyáltalán húzni, papucsot is csak nehezen!

menni igaz tudok de csak nagyon bicegősen én még mindig fáj

2015. aug. 18. 13:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el a sebészetre sürgősen, ennyi idő alatt már el kellett volna múlnia.
2015. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, de voltam vasárnap este a sürgősségin és ott nem csináltak vele semmit sem
2015. aug. 18. 19:08
 4/5 A kérdező kommentje:

mivel azt mondák, hogy nem tud vele akkor csinálni semmit se mivel semmi nem látszik a gyulladáson kívül!

azt is mondta az orvos, még ha esetleg benne is van valami, akkor sem vágassa fel, és röntgenezni is hiába mert a fát azt nem is mutatná ki!


Azt mondák ott, hogy akkor menjek majd a sebészetre ha majd látszik rajta valami úgy értem, hogy ha már kezd kigyülleni, és akkor majd ki tudja szedni, mert jelen pillanatban nem látott rajta semmit sem, ahogy most sem látok rajta és se semmit!

2015. aug. 18. 19:16
 5/5 anonim ***** válasza:
történt azóta valami?
2015. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!