Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szombat éjjel 2kor megrázott...

Szombat éjjel 2kor megrázott az áram. Azóta zsibbadok soxor és görcsöl a szívem. Mit teyek?

Figyelt kérdés
úgy volt,hogy bulibol indultam haza..és nagyon esett az eső,a kocsi meg odébb volt jóval.be akartam álni a telefonfülkébe ,mert úgy gondoltam mivel zárt fülledség lehet bent és meleg.kinyitom az ajtót,belső részénél fogom és hirtelen elkezd rázni az áram a kezem a lábamba éreztem.2perc után elengedtem és nagyon zsibbadtam fájt a fejem zsibbadt a szám a kezem és a lábam..most van vasárnap.és még mindig fáj az ujjam amivel először megfogtam.azóta sokat zsibbadok és görcsöl a szívem folyton.ebbe meg lehet halni?állítólag szívritmus zavar lehet.meg azt is mondták,hogy vérrög keletkezhet és az 1-2 hétig keringhet bennem mire megáll..most mi lesz? mit csináljak? ha nem megyek orvoshoz meghalhatok? vagy 1-2 végtagomat levágják?
2015. szept. 6. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágják le de azonnal menj orvoshoz, már akkor mentőt kellett volna magadra hívni...

Te jó ég hogy lehetett ennyi eszed. Kórházban pár nap megfigyelés, remélhetőleg nem szenvedtél semmi maradandót de ha az utcán vagy otthon áll meg a szíved nem tudják újraindítani...

2015. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok nem tudtam :/
2015. szept. 6. 18:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Meg kell nézetni magad orvossal, hogy a nagyobb bajt megelőzd, bár már hamarabb kellett volna szóval ha még nem történt baj valszeg már nem is fog, de menj orvoshoz!És mitől rázhatott meg?Becsapott a villám, vagy mi?
2015. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor most menj kórházba vagy ha az nem megoldható hívd ki a mentőt mondd el a telefonba röviden hogy mi történt (akár úgy hogy most nem rég rázott meg, úgy jobban jön ki, de a dokinak már majd a valós időpontot mondd)
2015. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem volt vihar csak nagyon esett az eső..2perc alatt olysn voltam mint ha a balatonból ugrottam volna ki ruhástól..
2015. szept. 6. 18:53
 6/10 A kérdező kommentje:
holnap reggel 6.30fele megyek orvoshoz
2015. szept. 6. 18:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Az orvosi vizsgálatot követően késedelem nélkül kapcsolatba kell lépni a telefonfülke üzemeltetőjével és írásos bejelentést kell tenni gondatlanságból elkövetett közveszély okozása címén. Ha van ügyvéded, akkor még kártérítést is kérhetsz.
2015. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a holnap reggelt megéred, akkor már nem kell sietned. Áramütés esetén 24 órás kórházi megfigyelés az indokolt, legalábbis a tanulmányaim szerint.

Engem mire annyi idős lettem, mint te már nem tudtam megmondani, hogy hányszor rázott már meg. Mostanra meg, hajajjj... :-)

De ha valóban a hálózati áram rázott volna meg, ami egy fülke esetében, esőben nagyon kétséges, és még ráadásul 2 percen át, akkor a mentők a helyszínről vittek volna be, ha valaki kihívja őket, mert neked biztos nem lett volna hozzá erőd/tudatod.

Lehet, hogy inkább csak begörcsöltek egy kicsit az izmaid, amit a hirtelen megállás, és egy rossz mozdulat még tetézett is.

Kicsi az esélye, hogy rázni tudjon egy fülke, mert úgy van kialakítva, de ha mégis megtörtént, akkor azt ki kellene vizsgálni, és a minimum, ami elvárható már tőled is, hogy szólsz, hogy ez történt, nehogy másnak is baja legyen.


De a szüleidnek szóljál most!!! Nem reggel, nem később, most azonnal!!!! Ők tudják, hogy mik a teendők.

2015. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van egy jó hírem: ne aggódj, mindenki meg fog halni.
2015. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
csak 1 perc volt felre irtam.vagy 30mp
2015. szept. 6. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!