Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hétfőn megrázott az elektromos...

Hétfőn megrázott az elektromos kerítés, a szüleim nem tudják. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A város szélén vannak nagy erdőterületek, ahová elmentem sétálni az egyik barátommal. Fényképezkedtünk, és megláttam egy kerítéssel elkerített telket, ahol nagyon szép virágok voltak, így át akartam mászni. Szerencsére feltűntek a kis műanyag kampók és az azokon átdugott vezeték, így gyanússá vált a dolog, mégsem voltam benne biztos. Szóval hozzáértem a vezetékhez a mutatóujjammal, és kb. 1-2 mp-ig éreztem, ahogy a testemen átfut az áram, elég kellemetlen volt, fel is sikoltottam. A barátom is megijedt, de utána mentünk tovább, nem jelentkezett semmi probléma. Később láttunk egy sárga táblát, de már nem nem mentünk oda megnézni, hogy hány Volt volt benne, de gondolom elég enyhe áram, mivel mellette volt nem messze kerékpárút út is.

Igazából teljesen jól vagyok, de azért mégis félek, hogy nehogy valami szervi vagy szöveti károsodásom legyen, mert hallottam már egy-két rémsztorit.

Mit javasoltok? Anyának elmondjam? Ha igen, elmenjünk a kórházba a biztonság kedvéért?

Amúgy 15 éves vagyok, ha ez számít.

Előre is köszi! :)



2015. aug. 14. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőn rázott meg.. ?

Péntek van. Ha baj lett volna, már nemlennél.

2015. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igaz, de az enyhe szöveti/szervi károsodásoktól is félek. Amúgy köszi a választ.
2015. aug. 14. 21:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell senkinek sem szólni, és nem kell kórházba rohanni. Ami megrázott, az villanypásztor volt. Nyilván a hozzád hasonlók miatt alkalmazzák. Kicsit kellemetlen, de semmi maradandó károsodást nem okoz.
2015. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy eléggé elítélendő dolog a magánterület megsértésének még a szándéka is, valamint a mai világban k* veszélyes is (rotweiler), az elektromos kerítésnél figyelmeztető táblákat kötelező kitenni.


Nagy általánosságban annyi mondható, hogy átlagemberre átlag körülmények között nem életveszélyes az ilyen.

2015. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj vissza, nézd meg mi van kiírva, aztán onnan folytatjuk.
2015. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Figyelj, úgy tudom a munkatársam azt mondta 20 kV van a vilany gumipókban, amihez hozzáértél, vagyis terhelés (áram) nincs.

Ezt a lovaknak van felállítva.

2015. szept. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Mondd meg a munkatársadnak, hogy a pár évvel ezelőtt érvénye szabvány szerint készülteknél a max. áram 10 A lehetett, és a max. energiatartalom meg 8 J - a most érvényes szabvány szerint meg a max. áram 15,7 A, és a max. energiatartalom meg 5 J.

5 J azért nem kevés.

Az igaz, hogy a max. áram csak ezredmásodpercig állhat fent.

2015. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!