Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag szakadásnál mikortó...

Bokaszalag szakadásnál mikortól lehet járógipsszel járni?

Figyelt kérdés
Rosszul léptem,ráállni nem tudtam, feldagadt, sürgősségi, röntgen. Ott megállapították szalagsz. egy hét fekvőgipsz. Tegnap levették, duzzanat lejjebb ment meg kaptam a műanyag gipszet azt mondták 4 óra múlva már rá lehet állni de én nem tudok mert annyira fáj. Ezért kérdezem, hogy ilyen esetben járógipsszel mikortól tudok majd már ráállni. Olyan mintha nem is érezném saját lábamat. Gondolom 5 hét után is mikor leveszik a gipszt akkor se fogok majd tudni menni. Tapasztalatokat várnék.
2015. szept. 18. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A 4 óra múlva rá lehet állni az azt jelenti, hogy addigra már megköt a gipsz, tehát ráállhatsz. Ha tudsz. De ha fáj, akkor ne terheld.


Nekem kb. 1 hét volt, mire megszoktam a járógipszet, a vele való járást is, meg nagyjából ennyi idő volt, hogy már nem fájt benne a lábam. Tudtam vele rendesen járkálni, suliba is jártam vele. Megszokható volt. Fürödni kissé nehézkes volt vele, egy idő után viszketett is meg fáztak elöl a lábujjaim, de amúgy különösebb gondom nem volt a járógipsszel.

2015. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Akkor ezek szerint még egy hét fekvés nagyjából.

És amikor levették rögtön rá tudtál már állni?

2015. szept. 18. 14:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Rá tudtam állni, csak nem mozgott a bokám, le volt merevedve a sok hetes rögzítéstől, úgyhogy sokkal bénábban meg lassabban mentem gipsz nélkül az első napokban, mint gipsszel.
2015. szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fájni fájt? És mikortól tudtál rendesen menni kb?
2015. szept. 18. 15:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Neked meddig volt rajta a járógipsz?
2015. szept. 18. 15:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Először fájt is még, kb. 2 hét kellett mire úgy tudtam menni, hogy nem húztam a lábam. 1 hét fekvőgipsz és 4 hét járó volt nekem. De nekem nem is műanyag volt, a járó sem, hanem az a sima gipsz, dögnehéz, szval lehet neked sokkal jobb lesz, gyorsabban rendbe jön a lábad.


Milyen járót kaptál, cipőt tudsz rá venni?

2015. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát még cipőig nem jutottunk el. A családban meg nincs akkora cipő senkinek.

Kíváncsi leszek mikor nem fog már fájni gipszben a lábam, hogy tudjak már menni vele. Nem bírom ezt a sok fekvést. Neked is szalagszakadás volt?

2015. szept. 18. 17:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, nekem a kisujjam alatti lábközépcsont törött el. Kifordult a lábam a papucsból :D

Te mit csináltál?

2015. szept. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én mentem lefelé a lépcsőn és megbotlottam és úgy bicsaklott ki a bokám. Már nem is tudtam ráállni csak ordítani egyet. Csak az a baj, hogy még egy hét eltellte után se tudok. Kíváncsi leszek mi lesz az 5. hét végére. Igazából azért nem tudok ráállni mert annyira fáj így nem is erőltetem a dolgokat. Remélem napról napra jobb lesz.
2015. szept. 18. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi lett időközben, tudsz már menni rendesen a gipsszel?
2015. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!