Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Próbálta már valaki összevarrn...

Próbálta már valaki összevarrni saját sebét? Hogyan kell? Milyen tű kell hozzá, sima jó? Fogselyem tényleg jó hozzá?

Figyelt kérdés

2015. okt. 13. 21:12
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy más fajta, görbe, tűt használnak hozzá, de sima tűvel is megoldható, vagy jó ha meghajlítom?
2015. okt. 13. 21:14
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy orvos és egy kis érzéstelenítő nem csábítóbb a számodra?
2015. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok nem kislány!

Na de most komolyan, ne terelődjünk el a kérdéstől.

2015. okt. 13. 21:18
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Jobban jársz, ha meghajlítod, egyenes tűvel lényegesen nehezebb. Sima varróselyemmel is jó, csak áztasd be egy kis betadinba, a tűt sem árt sterilizálni.

Fogadásból akarod megcsinálni, vagy miért nem mész inkább dokihoz? Ha nem mély a seb, és egyenesek (metszett, nem tépett) a sebszélek, egyszerűbb, ha teszel rá sebtapaszt, van kifejezetten ilyen célra. Ha varrod, arra figyelj, hogy a bőrben haladjon az öltés, ne szúrd át teljes mélységében, csinálj tovafutó varratot, egyszerűbb kihúzni, ha megtörtént a sebgyógyulás. Ne húzd túl szorosra.

2015. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

4

Köszönöm a választ.

Csak kíváncsi voltam hogyan lehet. Nincs sérülésem.

Mi történik a mélyebbre megy? Bele megy az izomba? Gondolom az elég gáz.

2015. okt. 13. 21:47
 6/34 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy az nem jobb amikor egyenként húzogatják ki a cérnát?

Mert azt a hosszú cérnát végig kihúzni elég kellemetlen lehet.

Egyébként is fóbiám van tőle.

Emlékszem hogy a varratszedés nagyon kellemetlen érzés, melyikkel jobb/fájdalommentesebb, ha azt nem nézzük hogy melyiket egyszerűbb kiszedni?

2015. okt. 13. 21:53
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Orvostanhallgató vagyok, pont most tanulok varrni, szóval hitelesen mondhatom, hogy ez egy pocsék ötlet több szempontból is:

Milyen körülmények között keletkezett a seb? ha pl egy üvegszilánk vágta el a lábad az könnyen elfertőződhet

Mennyire mély a seb? egy első látásra komolytalannak tűnő seb is lehet komoly, érinthet ideget, ízületet főleg ha mondjuk a kezeden történt

Az orvosi fonalaknak erre vannak kitalálva, míg a fog selyem, vagy a varrócérna nem - pl allergizálhatnak, vagy a szálszerkezete mikrosérüléseket okozhat, ill biztos hogy nem fogod tudni tökéletesen sterilizálni otthon.

Egyenes tűvel csak nagyon speciális esetekben varrnak. A hajlított tűk úgy vannak kiképezve, hogy minél kevesebb károsodást okozzanak a szövetekben.

Ha nem húzod össze eléggé a sebszéleket nem forr össze szépen a seb, ha meg túlságosan összehúzod akár el is halhat a terület, mert nem jut elég vérhez, de ha ezt meg is úszod a heg csúnya lesz.

Te otthon biztos nem alkalmazol tetanusz profilaxist.

Amúgy a tovafutó varratoknak az az előnye, hogy nem kell minden öltést csomózni, ami mondjuk neked előny mert feltételezem nem tudod, hogy kell szabályosan megcsomózni. Viszont ha a csomó kioldódik tovafutó varratnál az egész seb szét fog nyílni (ha még nem forrt össze), ha viszont egyenként csomózod akkor csak az az egy. Azt nem tudom mennyire kellemetlen a hosszú fonalat kihúzni.

Ha mégis magadnak csinálod arra figyelj, hogy a csomó ne a seb fölé kerüljön és amikor kiszeded a csomó alatt vágd el és úgy húzd ki, hogy a kilógó részeket ne húzd át a seben.

2015. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, most olvastam, hogy csak kíváncsi vagy (hál istennek :) ).

Azért remélem, ha másnak is eszébe jut ilyesmi, aki tényleg megsérült, azt le tudjuk beszélni arról, hogy magának varrja össze.

2015. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sem csinálná meg, az első szúrásnál eldobná a fenébe a tűt-cérnát, ezért is mertem leírni, hogy kell (orvos vagyok egyébként.:-)) Nagyon kemény csávónak kell ahhoz lenni, hogy valaki saját magát öltögesse, lassan, odafigyelve mindenre, még a kapcsozóval sem sokan képesek rá, hogy összetűzzék saját magukon a sebet.
2015. okt. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Minden dr ilyen negatív? Ne válaszolj, költői kérdés. :)

Köszönöm a választ.


Talán pont ezért jó a fogselyem, mert szerkezetileg, kevesebb hely van a baktériumoknak (és egyebeknek) meg a tárolása is közelebb van a sterilhez mint egy cérnáé, na meg nem olyan "szálas" mint a cérna, kisebb az esély hogy valami bent marad.

Na meg nem hiszem hogy egy fogselyem allergén lenne, az rendeltetésszerű használat során is gondot okozhatna.


Az meg hogy mentolos ízű lesz a sebed csak plusz élvezeti értéket ad az egész folyamathoz. :D

2015. okt. 13. 23:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!