Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Próbálta már valaki összevarrn...

Próbálta már valaki összevarrni saját sebét? Hogyan kell? Milyen tű kell hozzá, sima jó? Fogselyem tényleg jó hozzá?

Figyelt kérdés

2015. okt. 13. 21:12
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Olyan mintha látnál valamit ami neked nem tetszik és ezért becsuknád a szemed, ahelyett hogy megtanulnád kezelni.

Így talán érthetőbb mire gondolok az fájdalomcsillapítással.

(a két dolog igazából ugyan az)


Egyébként meg szétoffoltuk a varrós kérdésem. :'(

2015. okt. 14. 01:46
 22/34 anonim ***** válasza:

Hogy visszatérjek az eredeti témára: a fogselyem semmivel sem másabb szerkezetileg, mint egy varrócérna, csak másként van elrendezve. A fogselyemnél csak símán egymás mellett vannak a fimon szálacsakák, a varróselyemnél viszont sodorva, ami csak optikailag más. (Textilmérnökként van erröl megfelelö infóm)


A fogselyem - ellentétben az elképzeléseddel -, semmivel nem sterilebb mint a közönséges cérna, ugyanis arra készült, hogy mechanikusan tisztítsa a fogak felületét, arra nem, hogy nyílt sebbel érinktezésbe kerüljön.


A szerzetes témához meg csak azt javaslom, nézz utána az önhipnózis/hipnózis jelenségének, ugyanis azzal - megfelelöen, jól hipnotizálható ember esetén - azt is meg lehet csináli, hogy egy jégkockát végighúzva a börén égési sebeket kapjon, ha a jégkockát izzó vasnak tartja.

2015. okt. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Ahol laktam, egy emberke összevarrta a saját sebét, a lábán.


Később el üszkösödött, és levágták a lábát. Gondolom, megérte neki.

2015. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

És miútán levágták a lábát megpróbálta visszavarrni?

Mert ha nem akkor nem volt elég kitartó.

2015. okt. 17. 14:31
 25/34 anonim ***** válasza:
53%
A fájdalom percepciója anatómiai és élettani kérdés, precízen leírt és az orvostudomány által ismert folyamat, nem varázslat. Olyannyira, hogy végeztek már műtéteket is kémiai fájdalomcsillapítás nélkül, olvass utána a témának, mielőtt nekiállsz játszani az agyadat, kérdező.:-)
2015. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

25

Te meg ne legyél egy nárcisztikus f@.szfej, aki azt hiszi tud, mert ezt mondták neki, de közben butaságot beszél. :)

Ráadásul semmilyen kérdésre nem válsz amit írtál, csak meg akartad mutatni hogy te vágod, hát van egy jó hírem, fingod nincs a fájdalom, érzelmek, érzékelés témakörről, tedd el a pajzsot amivel a butaságod véded vagy örökre a hazugságokban akarsz hinni?

Te dolgod, csak akkor ne itt rázd a farkad a tudásodra, mert senkit nem érdekel.

2015. okt. 17. 14:48
 27/34 A kérdező kommentje:

25

Senki se beszél varázslatról, ha már érvelsz érvelhetnél rendesen, bár nem kértem hogy tegyél ilyet.

2015. okt. 17. 14:52
 28/34 A kérdező kommentje:
Már elnézést. :S :)
2015. okt. 17. 18:09
 29/34 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező 18-as vagyok, ill az aki hosszasan fejtegette a varrás problematikáját.

Azt hiszem azt értem az érvelésedben, hogy úgy gondolod az orvostudományban a fájdalomcsillapítás azt jelenti, hogy elfedjük a fájdalmat. Tehát nem szűnik meg, ott van továbbra is csak nem tudatosul??

Te pedig ezzel szembeállítod azt, hogy a fájdalom a gondolat/tudat erejével leküzdhető? (nyugodtan javíts ki, ha félreértettem) Azt viszont nem értem, hogy a gondolat ereje miért lenne gyökeres megoldás, szerintem ott is csak az érzékelés csorbul. Attól, hogy koncentrálsz nem fognak eltűnni a bőrödből a fájdalom érző receptorok. Max annyit tudok elképzelni, hogy valamely felsőbb szinten megszakad a jel, ill nem tudatosul.

Ez viszont nem tudom miért jelentene teljes ellentétet a két szemléletmód között. Olyan kutatatásról például már hallottam, mely igazolta, hogyha a beteg egy beavatkozás előtt alapos tájékoztatásban részesül, az eljárásról, a várható haszonról és esetleges kockázatokról, akkor a felépülése gyorsabb lesz és kevesebb fájdalomcsillapítót igényel (tehát kevesebb lesz a fájdalma, vagy jobban viseli).

2015. okt. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

29

Úgy gondolom ehhez túl materialista egy orvos szemlélete.

Nem akarok erről vitázni, jól látható hogy a másik okoskodót is elég agresszívan kezeltem és nem célom gyűlöletet kelteni vagy magamat felidegesíteni.


Egyébként nagyon egyszerű: nem a tested vagy. A tudatod el tud válni a testől így nem érzékeli annak fájdalmát. Ha esetleg műteni is fogsz, majd lehet lesz pár eseted amikor arról számol be a páciens hogy kívülről látta a műtétet. Te azt fogod hinni hogy csak a gyógyszerek hatása, pedig tényleg sokan elhagyják a testüket ilyenkor. Szimplán meditálva is meg lehet ezt tenni, épp csak semmi értelme, én nem javaslom, bár jó móka repkedni. :)


A másik meg hogy minden érzelem fájdalom, egy energia. Ha megtalálod az energiát magadba ki tudod szabadítani és teljesen eltűnik.

2015. okt. 18. 00:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!