Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Múlt vasárnap kombinált...

Múlt vasárnap kombinált bokatörést (a kül és belbokám is eltört) szenvedtem. Műteni is kellett, ill.6 hétre fekvőgipszet kaptam. Mire számíthatok a továbbiakban?

Figyelt kérdés

2015. nov. 9. 06:52
 1/4 anonim válasza:
szia, nekem csak a belbokám tört,amit műtöttek, 6 hét fekvőgipszet kaptam szintén, amit kb 4 hete vettek le. Amíg gipszben volt,fájdalmat nem igazán éreztem, csak műtét utáni napokban, max feszült a bokámnál, de ez normális. Nekem újra meg kellett tanulni járni a műtött lábammal, első pár napban le se tudtam tenni a talpam, a mankót egy hét alatt letettem. mindenkinél máshogy gyógyul, én tornáztatom itthon vízben, a talpam szokott inkább fájni,ha "sokat" gyalogolok (pár száz méter). hosszú folyamat a gyógyulás, de gipszbe is tornáztasd, hogy ne fogyjon le nagyon a műtött lábad. Nem tudom neked milyen gipszed van, de nekem műtét után lecserélték a sima gipszet műanyagra, ami sokkal,de sokkal könnyebb,megéri megvenni szerintem.
2015. nov. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pár napon belül nekem is elkészül a műanyag "gipsz", csak attól félek hogy mivel csak a fekvőgipszet kaptam 6 hétre, utána még kapok-e járógipszet, vagy vmi rögzítést vagy egyáltalán utána már elkezdhetem óvatosan visszaszoktatni a lábam.
2015. nov. 9. 08:02
 3/4 anonim válasza:
én nem kaptam járógipszet, a fekvővel mászkáltam, vettem hozzá járócipőt,és úgy mentem. gipszlevétel után csak fásli volt már, 2-3 hétig, most pedig bokaszorítót használok.
2015. nov. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ja és ami fontos még amíg gipszben vagy,hogy ne lógasd a lábad, legyen mindig felpocolva, én aludni is így aludtam. Remélem tudtam segíteni, és jobbulást kívánok, meg sok türelmet, mert az kell :)
2015. nov. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!