Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért fáj a begipszel bokám?...

Miért fáj a begipszel bokám? Szalagszakadásom volt 1 hete. Ha nem vízszintesen van akkor kegyetlenül fáj.

Figyelt kérdés

Szóval egy hete van begipszelve a bokám mert részleges szalagszakadásom volt. Akkor raktak rá fekvőgipszet de 2 nap múlva a kontrollon ezt levették és járógipszet raktak rá és azt mondták másnap már tudok rendesen járni. Eleinte semmi fájdalom nem volt. A fájdalom kb 2 napja jelentkezett de ez csak akkor van amikor függőlegesen #nem vízszintese# van a lábam.

Ez miért van? Mit lehet ellene tenni? Meddig fog tartani?

Ja és azóta sem tudok ráállni mert fáj!



2015. szept. 10. 09:06
 1/1 anonim válasza:
Ne aggódj, ez normális! Nekem kétszer is volt ilyen anno. Bár én versenyszerűen fociztam, így nagyobb volt rá az esélyem, hogy megtörténik. Szóval, ha fel van rakva a lábad, akkor kevesebb vér áramlik a fájó területre, így kevésbé érzed azt a fájó, feszítő érzést. Kevésbé dagad, stb. Mondták, hogy fogsz tudni vele járni...Igen, de ezt ne úgy képzeld, hogy megkaptad a gipszet, aztán két nap múlva már ide-oda rohangálsz rajta. Csak óvatosan, aztán amikor úgy érzed, hogy feszít újra, akkor leülsz, egy kispárnára felrakod, aztán TV-zel, vagy gépezel, vagy olvasol valami könyvet. Ne feledd, hogy azon a ponton neked egy sérülés van belül, az ott gyulladásban van, gyógyulnia kell. Légy türelmes! Ja, s ha majd leveszik a gipszet, amit addig majd már úgy megszoksz, hogy azt fogod hinni, milyen király már minden, még akkor jön a meglepetés! Leveszik, olyn érzésed lesz, mintha nem is a Te lábad lenne. Félve fogsz csak merni rá állni! Mielőbbi gyógyulást kívánok!
2015. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!