Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az egyik ujjam nem érzem, ez...

Az egyik ujjam nem érzem, ez mennyire problémás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb egy éve történt hogy egy nagy bőröndöt cipeltem nagyon sokáig és mire befejeztem a cipelését elmentem a munkahelyemre és zsíroldó szerrel takarítanom kellett valamit és közben azt vettem észre hogy a jobb kezem középső ujjvégét nem érzem.

Egy ideig érzéketlen maradt, majd elkezdtem újra érezni, azóta viszont enyhén zsibong. Arra lennék kíváncsi hogy ez mitől lehet és milyen orvoshoz érdemes elmenni ilyen problémával? Esetleg a táska elnyomhatott valami ideget és az sérült?


JA igen és pár hónappal később a jobb kezem hüvelykujj végét véletlenül bevágtam egy szikével,ugyan szépen összeforrt, de a nyoma ott van még, viszont néha egy nagyon enyhe zsibongást abban is érzek.



Szóval az lenne a kérdésem milyen orvoshoz tudok ezzel a problémával menni aki nem röhög ki egy kis ujjzsibbadás miatt, valamint mitől lehet a zsibbadás?


Köszönöm.



2015. nov. 26. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Háziorovs, idegorvos, sebész, stb., majd ők megmondják.
2015. nov. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet alagútszindróma, főleg ha a bőrőnd cipelése után jött elő. De én is azt javaslom, hgy menj orvoshoz
2015. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jártam én is hasonlóan. Egy kb. 70 km-es széllel szembeni biciklizés után megfájdult a bal talpam a pedáltól, ott ahol lábujjhegyre álláskor érintkezik a talajjal. Éjjelente zsibbadásra ébredtem. Ekkor mindig megmasszíroztam és jártam egy kicsit. Mozgatáskor nem zsibbadt. Mikor a zsibbadás nagyobb felületre terjedt, megfordultak a fejemben a legrosszabbak is. Például hogy trombózisom lett. Vagy hogy mégtovább terjed a zsibbadás...

De aztán eszembe jutott hogy eddig sosem hagyott cserbe az öngyógyuló képességem. Ezért semmittevő pihenésbe kezdtem, hogy az agyam összes sejtje a gyógyuláson dolgozhasson zavartalanul. Tehát se olvasás, se tévé, csak naplopás. Ez mindig bevált, ahogy jelen esetben is. Amíg aktív életet éltem ezzel a problémával, addig hónapokig fenn is maradt a probléma, sőt erősödött. Aztán a semmittevő pihenés előbb hozott javulást mint vártam. 1-2 nap pihenés után szinte semmi panaszt nem éreztem. Ez meglepően nagy jókedvet adott, hisz azelőtt hónapokig a legrosszabb is megfordult a fejemben, amit leírni sem merek.

Orvossal konzultálhatsz, nem veszítesz vele semmit. De nekem az vált be hogy agyam minden sejtjét hagytam hogy arra koncentrálhasson amire kell. Meg gondosan masszírozni is szoktam hogy a keringés helyreálljon. Azt mindig megfigyeltem hogy a betegségekből vagy balesetekből meglepően hamar felépülök akkor ha semmittevő pihenéssel hagyom az agyam minden sejtjét hogy végezze a dolgát, ami abban az esetben a regenerálódás.

2015. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vszinleg gyenge idegsérülés. B-vitamin jót tesz. Ha orvoshoz mész, kézsebészeti szakrendelésre menj. A traumatológiákon szokott lenni. Be tudják mérni készülékkel, ha valahol idegvezetési probléma van. Egy bizonyos életkor felett már nemigen érdemes ilyenekkel foglalkozni, mert sajnos életkorral járnak effélék... nem tudom hány éves vagy... nekem sem ismeretlen a jelenség, 57...
2015. nov. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!


23 éves vagyok.


A táskára gondolok hogy a középső ujjam nagyon elnyomhatta, na meg a szikével való bevágás is elég durva volt a hüvelykujjamon, szerintem csontig sikerült, spriccelt a vér mindenfelé.


Mindenesetre köszönöm, ez a beméréses módszer elég érdekes, amint lesz időm utána fogok járni.

2015. nov. 26. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!