Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha úgy megharapott egy kutya...

Ha úgy megharapott egy kutya hogy a seb vérzik kell tetanusz vagy bármilyen oltás, kezelés?

Figyelt kérdés

2016. jan. 8. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
A tetanusz szerintem mindenképp. Ne várj vele...
2016. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor is ha a szuleime a kutya nem megy kerten kivul, latszolag nincs baja, egeszseges? Eddig meg nem fordult elo ilyen...
2016. jan. 8. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Be van oltva a kutya veszettség ellen? Betadinnal mindenképp kell fertőtleníteni, de én elmennék azért orvoshoz!
2016. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden harapott seb (emberi is!) fertőzöttnek számít. Ha nemcsak a bőr felületes rétegét harapta át, akkor szerintem menj orvoshoz! Ha a seb felületes nagyon gondosan mosd ki, pl Betadinnal és naponta ellenőrizd. Ha a következő napokban megduzzad, váladékozik, fáj, esetleg belázasodsz azonnal menj orvoshoz.
2016. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azonnal orvoshoz kell menni, szükséges a tetanusz!

Én is kaptam. és az orvos kihangsúlyozta,hogy szükséges.

2016. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, mivel a kutya nyála megfertőzhetett, kell a tetanusz, ha nem kaptál mostanában más miatt.
2016. jan. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!