Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vállig érő gipsz?

Vállig érő gipsz?

Figyelt kérdés

Ha vállig begipszelik a karomat, akkor amíg gipszelik, nekem kell valahogy tartanom a karomat végig? Vagy hogy rakják fel azt a nagy gipszet?

És a pólómat levetetik, amíg gipszelnek?

És nagyon nehéz egy olyan nagy gipsz?

mennnyire rossz viselni?


Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata, kösz a választ!



2016. febr. 8. 09:48
 1/2 klopusz ***** válasza:

1. Nem te tartod a gipszelendő területet egyedül. Segítenek vagy támasztékot tesznek alá.

2. Inkább ujjatlan trikó legyen rajtad és egy bőujjú - lehetőleg zippzáras - pulóver. Akkor nem veszik le, vagy ha igen, könnyebben visszaöltözöl, a felsőt meg magadra tudod teríteni, ha nem fér bele a karod. Így nem fázol meg.

3. A hagyományos gipsz elég nehéz. Mondjuk én első osztályos voltam, amikor az egész karomat begipszelték, kibírtam. Ha végleges gipszet raknak fel, talán érdemes beleölni egy kis pénzt, és venni könnyített gipszet (gyógyászati segédeszköz boltban lehet általában kapni). Interneten is rendelheted, ha nem S.O.S. a dolog, mert van olyan kórház, ahol felajánlják ugyan, de nagyjából duplájába kerül, mint a boltban.

A könnyített gipsznek az is az előnye, hogy valamivel könnyebben szellőzik és nem dörzsöl, mert a végtag és a gipsz között egy vattaréteg is van.


Remélem, segítettem.

2016. febr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, köszi szépen, nyugodtabban megyek így az orvoshoz délután!
2016. febr. 8. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!