Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha leguggolok, felállásnál...

Ha leguggolok, felállásnál ropognak a térdeim. Ugyan ez a jobb könyökömmel fekvőtámasznál és fekve nyomásnál. Mit tehetek, hogy újra sportolhassak?

Figyelt kérdés
Régebben súlyt emeltem, akkor kezdődött az egész.
2016. febr. 23. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Valószínű porckopás, ajánlott felkeresni egy ortopéd sebészt.
2016. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Kopás szerintem is.

Én 36 vagyok, sosem végeztem fizikai munkát, viszont kb 10 évig pincérkedtem.

Jelenleg 3 orvos szerint is kb 60-65 évesnek megfelelőre koptak a térdeim...

Azt mondják genetikailag öröklődik ez is. Apámnál is hasonló volt a helyzet.

Porcépítő először segített, most már nem.

Én egyenlőre munkát váltottam, és reménykedem, hogy nem lesz rosszabb az állaptom...

2016. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Klassz.. 24 éves vagyok.
2016. febr. 24. 18:06
 4/6 anonim válasza:

2. vagyok.

A térdemet persze meg lehetne műteni(laporoszkópiával), de az a baj, a könyökem, és a csuklóim is bajosak. Könyökem ropog, pattog, csuklóm meg nem bírja a sok terhelést.

Múltkor a gyerekeket vittük el játszóházba, ott fociztam velük kb 1/2 órát(padlószönyeg van, de ugye alatta kemény, meg ugye zokniban), utána 2 napig alig tudtam menni..

Sajan tudomásul kell venni, hogy vannak erre hajlamos emberek. Profi focisták között is pl van, aki minden szezonban lesérül, más meg 10 évig sosem.

2016. febr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ez nem jó hír. Így bajos lesz megizmosodni.
2016. febr. 27. 16:31
 6/6 anonim válasza:
Fekvenyomásnál nekem a vállam szokott ropogni, ezért azt inkább hanyagolom helyette pl: tárogatást csinálok egykezes súlyzóval és géppel. Mások mondták hogy menjek el masszőrhöz, de még nem voltam
2016. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!