Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Patella ficam (térdkalácsficam...

Patella ficam (térdkalácsficam) után mit kell tenni?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok. 4-szer ment már ki a térdem. Mindig visszaugrott, egy kis nyújtás után. Mindegyik tesin történt, és a tanárom azt mondtam nyugodtan menjek vissza, ugyanúgy sportoltam, mint a többiek. Míg máshol azt látom, hogy x hónap fekvő, majd járógipsz.

Ui.: most is volt egy hete és tegnap voltunk orvosnál a lapomon is az volt, hogy patella ficam utáni állapot, tehát nem csak tippelem, hogy az volt.



2016. márc. 6. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha be van vérezve és fel van duzzadva, vagy ha először fordul elő akkor be szokták gipszelni. Egyébként nálad visszatérő probléma, gondolom panaszmentes vagy miután visszamegy a helyére, tehát fölösleges a gipsz, bár erős túlzásnak érzem, hogy visszaküldenek tesizni. Pár nap kíméletet illene adni a szalagoknak némi regenerálódásra.
2016. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a 3. térdkalács ficam után elmentem az orvoshoz és térdszorítót kaptam meg gyógytornázni kellett.

Amúgy nekem is mindig visszaugrott csak nagyon fájt.

Ha újra kiugrik akkor nekem műtét.

Neked nem feltétlenül lesz műtéted.

2016. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat akinek kiugrott a térde mint neked, és visszaküldték tesizni, a térde bevérzett, ezért leszívták belőle a vért, utána azt hiszem két hét fekvő gipsze volt, majd rögzítője (fém merevítővel a trédnél - lecsatolhatós) egy ideig és rehabilitációra kellett vele mennie.
2016. márc. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az térd akart lenni
2016. márc. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a vér leszívása után kifelejtettem a fekvőgipszet (az volt 2 hétig)
2016. márc. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Keserű Annamária válasza:
Szia. És hasonóban vagyok evvel. De nekem már egy éve megvan ez a fájsalmas probléma. Az a jobbik eset, hogy ha nem duzzad meg, de nekem minden egyes kiugrása után le kellett szívni. A legegyszerübb megoldás a műtét, de azt csak 18 évesen végzik, és szülői felügyelettel. De ha nem akarod a műtétet, akkor a kezelő sebésznél lehet kiválasztani a megfelelő merevítőt, de saját talasztalatból mondom, nem éri meg. Egyrészt a műtét általában ingyen van. A merevítőt, meg évente kéne megvenni, és egy jobbfajta merevítő( kivehető vas merevítővel) ezért is elkérhetnek kb 15000 ft-ot, pedig ez receptre van. Recept nélkül pedig akár 80000 ft-ot is elkérhetnek. Vagy még a merevítő mellett ajánlom a gyógytestnevelést. De mivel még csak 14 vagy, megnyugtathatlak, hogy még fogsz nőni, és úgy is helyre jöhet. Jobbulást. :)
2016. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!