Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez egy ideiglenes vagy egy...

Ez egy ideiglenes vagy egy végleges protézis? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


És ha ideiglenes,kb. mennyi idő míg eltávolítják ?



2016. márc. 15. 01:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegleges, de attol is fugg, hogy hany eves a beteg.
2016. márc. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
16 éves férfi.
2016. márc. 15. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor nagy valoszinuseggel csak ideiglenes, es kb 6 honap - egy ev, neha 2 ev, mire ki vehetik. A csontosodastol fugg. Te vagy a szenvedo fel? A kontrollvizsgalaton mondani fognak majd valamit errol.

Hogy tudott igy eltorni? Leestel valahonnan, vagy kozlekedesi baleset?

Egyel naponta D-vitamint, legalabb 1000 NE-t. Jobbulast es vigyazz magadra, hogy ne tortenjen mostanaban ilyesmi veled, ne essel ra, ne utodjon meg. Ja, es SOHA ne tedd keresztbe a labad, ezt ne felejtsd el.

2016. márc. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok a szenvedő fél,hanem az angliai barátom.Együtt szoktunk néha játszani,ő is magyar.Mondta,hogy bizonytalan a protézisével kapcsolatban,nem nagyon mondtak semmit,ezért én magamtól utána akartam járni,hogy mi lesz vele és kértem egy képet.Mondtam azért,mert természettudomány osztályba járok.


Az ő bevallása szerint haverokkal hülyéskedtek,és esős időben lerohant a mozgólépcsőn,ahol megcsúszott és leesett.Ha nem állítja meg magát a lábával,akkor 50 métert zuhant volna,de ezzel odasózott a combcsontjára egy rendeset.


Azért voltam ilyen kíváncsi,mert nekem is volt már a sípcsontom eltörve és lemezzel és csavarokkal tették rendbe,olyannyira,hogy teljesen a régi.Én 14 éves voltam és 7 méterről leugrottam,beakadt a lábam,és keresztbe csuklott,a combcsontom eltörte a sípcsontomat földreéréskor.

2016. márc. 17. 00:43
 5/7 anonim válasza:
Kezdjük ott, hogy ez nem protézis! Ne keverjük a szenzont a fazonnal, ez velőűrszegezés, ami a combcsont törés műtéti megoldása. Szerintem ez ideglenes megoldás, de nem vagyok orvos. Elvileg mozoghat és terhelhet vele rendesen, de ezt orvos fogja eldönteni.
2016. márc. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A barátnőnek protézise van, de azt felhúzza a combjának a csonkjára.
2016. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A barátnődnek nyilván amputálták a lábát. Az külső protézis - nekem is ilyen van.

Vannak belső pótlások, protézisek.

2016. júl. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!