Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Arttoszkópos térd plica...

Arttoszkópos térd plica elávolítás\bemetszés után mennyi idô kell a felépüléshez? Érdemes minél hamarabb túlesni rajta?

Figyelt kérdés
Egy éve van ilyen problémám a térdemmel és most szeretném megmûttetni,viszont így félbe kéne hagynom dok mindent.pl a vezetést és félek.h utána sokâig nem fog menni a kuplung lenyonása,fôleg ha nem is sikerül jol a mûtét. Akinek volt hasonló beavatkozása megköszönném,ha leírná a tapasztalatát.

2016. ápr. 3. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem hogy "csak" ennyi a beavatkozás (azaz nincsen ennèl komolyabb baj), akkor mindeképpen ess túl rajta minél előbb. Igazából amúgy is, mert minél tovább halogatod, annál rosszabbak a felépülési, etc. esélyeid.

Nekem plicát metszettek ill. volt egy kisebb szakadás a meniscus hátsó szarván. Akkoriban versenyszerűen lovagoltam,két hét sem telt és én má lovon ültem. Elmondták egy hét után, hogy próbáljam rendesen terhelni, így ugyan kicsit fájt, de csináltam. Nem kellett gyógytornára jàrnom és minden okés. Talán a 2 hét még korai volt, de szerintem emiatt nem fogod elfelejteni, hogyan nyomd le a kuplungot.

Sok sikert!

2016. ápr. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,akkor megpróbálom minél előbb megműttetni.
2016. ápr. 4. 19:05
 3/3 anonim válasza:

Nekem múlthét végén volt térd artroszkopos műtétem egy napos sebészeten. Sajnos eléggé felvannak puhulva a térdemben a porcok egyenetlen volt a felszine így azt rendbetették, porcleválásom is volt.20 év aktív röplabdás múlt után sajnos eléggé tönkrement a térdem csípőm.-( Sajnos vár még rám egy ízületi injekciós feltöltés amitől kicsit félek és hát megvallom őszintén kicsit padlót fogtam mennyibe kerül az 1 db injekció. 58 000 ft.:-(

Nem tudom mennyi idő alatt épülök fel de egy biztos jobb túl esni a műtéten mert ha porcleválás van a sok erőltetés hatására még jobban tönkreteszi a térd többi részeit:-(

2016. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!